Недільні вечори завжди чомусь володіють тією особливою атмосферою затишку та спокою, що нагадують кадри із фільму. Їх можна порівняти із прослуховуванням джазу або звуками каміну у холодні вечори. Закінчується осінь з її меланхолією і на зміну їй приходить зовсім інша атмосфера. Проте, саме цей недільний вечір ніби увібрав в себе всю кольорокорекцію фільмів Вонг Кар-Вая (це я вам заодно раджу прекрасного режисера) та естетику лампової музики.

У останню неділю листопада, заклад Стоун Стріт зібрав у своїх стінах справжню концентрацію мистецтва та творчості. Розмови, що невидимими нитками літали у повітрі, музика, що перепліталась із словами та створювала неймовірний «джем» звучань та висловів.

Вечір був організований проєктом «Одним словом». Це молода ініціатива Тернополя, що займається популяризацією мистецтва. Вона є свого роду платформою для молодих митців, що дає можливість проявити себе. Проєкт існує не так давно, до того ж напружена ситуація із епідеміологічною ситуацією постійно вносила свої корективи у графік виступів. Проте, очікуваний всіма квартирник таки відбувся. «Одним словом» окрім квартирників займається ще проведенням творчих вечорів, літературників, тематичних вечірок та показом артхаусного кіно. Долучитись може кожен охочий, тому якщо ти музикант або поет, що хоче себе проявити, то тут тобі завжди будуть раді. Отож, квартирник об’єднав у собі і поезію і музику. Першою презентувалась літературна сцена. На ній виступали люди, що з перших слів залучали слухача до своїх історій.

Захоплювали серця глядачів і Роман Воробйов (ми, до речі, вже писали про його відеопоезію раніше), якого вже полюбила публіка Тернополя, і Сашко Пилипчик, поезія якого складається із «сигаретного диму та музики», як зауважив ведучий, і Катя Магула, молода поетка за якою так цікаво спостерігати, і Світлана Крушельницька, яка вже не вперше підкорює молоду сцену фестивалю «Ї», і Юрко Ліщук, збірку якого гості мали змогу вчора не лише придбати, але й послухати.

Авторка фото: Юля Попик

Також були і нові імена, що дебютували у рамках проєкту. Це – Ярослав Жданович, чия іронія припала усім до душі, Сніжана із чуттєвою поезією, неймовірна Яна Антків, Анастасія Підгірна, що однозначно підняла усім настрій набором цікавих рим та життєвих тем.

Наступним у програмі заходу був музичний блок. Оскільки акцент цього разу був все ж на поезію, то музикантів було трішки менше. Та все ж у камерності та акустичному звучанні було достатньо теплоти, щоб зігріти всіх слухачів. Звучала і авторська музика і кавери, що у процесі набували форми та звучання того, хто їх виконує, і зливались із особистістю. Авторська музика відкривала нові голоси та людей, яким є що сказати. На музичній сцені світились Яна Кадученко, Марічка Літинська, Святослав Сірський та гурт «Лелека та Папороть».

Одна з організаторів проєкту, Оленка Спяк, говорить про проєкт так: «Одним словом» – проект вільних людей. Тих, хто не боїться себе, не боїться творчості. Тих, хто проявляє свою любов в рядках, а печаль – в нотах. Проєкт для тих, хто втомився жити буденністю і хоче яскравих барв. «Одним словом» – соціальна платформа для розвитку музикантів та поетів.

Таким було закінчення тижня, і дощова неділя як ніколи вписалась у атмосферу лампового вечора.

Папороть