Вам подобаються книги, які «водять за ніс» читача? Де сюжет настільки закручений, що неможливо відірватися від нього? І очі начебто вже злипаються від безперервного читання, але ви все одно продовжуєте перегортати сторінки, оскільки гадаєте, що розгадка вже близька. Це і таємниці минулого, і трилери, і сімейні саги, словом все те, що змушує читача ворушити звивинами і з нетерпінням чекати фінальної розв’язки. 20 квітня Міднародний день детектива, а тому тримайте від нас сюжетну добірку. 

Фото Віктора Янкевича

Тернопільське видавництво «Навчальна книга – Богдан» вже опублікувало кілька книжок Віктора Янкевича, серед яких є детектив під назвою «Копія». Сам твір – з тих, що зазвичай називають «чоловічими»: погоні, перестрілки, великі гроші і боротьба за владу. А ще еротичні сцени і обсценна лексика, про що мушу попередити вкрай вразливих читачів. Зав’язка інтригує з перших сторінок: знайдено тіло вбитої дівчини, причому спосіб вбивства, місце, поза вбитої – все до дрібниць повторює випадок 1998 року. Збіг? Не думаю…

Фото Yakaboo

Що по класиці?Аґата Крісті – найпопулярніша авторка усіх часів. Її знають у світі як королеву детективу, тому й представляю у цій рубриці її твір «Оголошено вбивство». Читачеві відразу ж повідомляється: треба ж, про вбивство, яке готується, виходить газетний анонс. Все перекидається з ніг на голову, адже не дарма кажуть – найважче побачити очевидне. Але міс Марпл, ця мила на перший погляд бабуся, не дає обвести себе навколо пальця.

Фото Yakaboo

Батьки однієї дівчинки якось пішли в гості і залишили дівчинку одну, чого раніше не бувало. Дівчинка, випивши склянку молока, задумалася, що ж їй робити з цією свободою і не знайшла нічого кращого, як досліджувати простір рідної домівки. Те, що вона знайшла в коробці з-під печива, кардинально змінює її життя. Цікаво, що було далі? Тоді читайте «Тринадцяту казку» Діани Сеттерфілд.

Фото Видавництво Старого Лева

Гуцульський детективний роман – ось що запропоную наостанок. Йдеться про «Тіні» Марічки Крижанівської, де авторка розповідає, як знімалась легендарна стрічка «Тіні забутих предків» Параджанова. Але це не книга про фільм, перед нами три лінії: прадавні часи, 60-ті роки минулого століття і сучасність. Скоро три історії сходяться в одну і починається найновіша.

Тата Волошина