Історія – наука, яка не прощає незасвоєних уроків. Сто років тому Україна була дуже близькою до своєї Державності, але втримати її не змогла. Чому так сталося?

Відповідь на це питання шукав Михайло Галущак, кандидат історичних наук, учасник російсько-української війни у своїй книзі  «За пів кроку до перемоги. Військове будівництво та операції Галицької Армії в 1918-1919 роках», яка вийшла у видавництві «Апріорі», пише DailyLviv.

– Цю книгу я написав на основі своєї дисертації, у якій досліджував військово-політичну діяльність ЗУНР, –  розповів Михайло Галущак під час презентації видання у Львівському пресклубі. –  Ще коли працював над дисертацією, замислився про те, що в нас не було покоління, яке не бачило війни. Навіть мій маленький син живе нині за часів війни. Тоді, сто років тому, ми не змогли втримати свою державність. Відчайдушно боролись за неї, але були не готові протистояти сильнішому ворогу. У 2015 році, коли я воював на Донбасі, упіймав себе на думці: а все ж повторюється. Чому війна застала нас зненацька, чому знову ми не мали сильної армії? Мені імпонують слова Ліни Костенко: «Поразка – це наука, ніяка перемога так не вчить». Але, на жаль, до 2014-го року ми і не думали взяти за науку ті події.

Автор книги пояснив, що намагався провести у ній паралелі з подіями 100-річної давності. У ній є безліч моментів, які перегукуються із сьогоденням.

Присутні на презентації науковці та експерти високо оцінили книгу молодого історика і зазначили, що вона є цікавою і як для істориків і військових, так і для широкого кола читачів.