Комітетом з Національної премії України імені Тараса Шевченка визначено 51 твір, що змагатиметься за здобуття Національної премії 2021 року в шести номінаціях: «Театральне мистецтво», «Література», «Кіномистецтво», «Публіцистика, журналістика», «Музичне мистецтво», «Візуальне мистецтво».

Національна премія України імені Тараса Шевченка вручається до дня народження письменника – 9 березня. Одним із претендентів у номінації “Література” став львівський письменник та науковець Іван Лучук з книгою «Антропос і бібліон: Есеї розмаїті» виданою тернопільським видавництвом «Навчальна книга – Богдан» у 2019 році, повідомляє Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

Книга розрахована на читачів різних зацікавлень: літературно-критичних, історико-літературних, теоретико-літературних, перекладацьких, мовознавчих, культурологічних, славістичних. Та в цілому її можна вважати, насамперед, філологічною. Вона репрезентує феномен синтетичного підходу до словесності, який поширюється на різні гілки філології.

Іван Лучук як фаховий філолог, дав зразки сучасного добротного філологічного тексту: жвавий, доступний стиль викладу, дотепні пасажі сприяють легкому засвоєнню різних творів, уміщених у книзі. У ній чимало цікавинок, різнорідних пікантних подробиць, які оживлюють виклад. Є такі віражі думки, що свідчать про письменницьку сміливість і проникливість автора.

Це збірка розмаїтих есеїв: глибокі та пізнавальні, вони охоплюють найповніший спектр зацікавлень автора: українську латинку, поліглотство, особливості письменницького ремесла, сучасні реалії та загальнолюдські проблеми. Читач знайомиться з маловідомими сторінками української історії, дізнається пікантні подробиці з життя відомих письменників та результати етимологічних розвідок.