Коронавірусна пандемія охопила книжковий світ. Через інфекцію COVID-19 скасовуються та переносяться найбільш масові та вагомі літературні події. Про це уже повідомляють організатори на офіційних сайтах.

Туринська виставка

Проведення Міжнародного Книжкового Салону в Турині (Salone Internazionale del Libro di Torino) перенесли поки на невизначений термін. Про це повідомляють на офіційному сайті виставки. Організатори запевняють, що ярмарок в Турині таки відбудеться цього року, проте поки що не уточнюють, коли саме.

Туринська міжнародна книжкова виставка мала відбутися 14–18 травня. Очікувалося, що захід збере понад 1200 учасників і 148 000 відвідувачів.

Організатори Туринської книжкової виставки — найбільшої в Італії — називають її міжнародним фестивалем культур. Щороку її відвідують понад 2000 письменників, які «творять історію літератури». Зокрема, гостями 2019 року були Герта Мюллер (лауреатка Нобелівської премії з літератури 2009 року), Орхан Памук (лауреат Нобелівської премії з літератури 2006 року), Салман Рушді (лауреат Букерівської премії 1981 року), Річард Форд (лауреат Пулітцерівської премії 1995 року) та інші знані автори.

Лондонський ярмарок

Цьогорічний Лондонський книжковий ярмарок мав відбутися 10–12 березня і зібрати понад 1700 учасників та 25 000 відвідувачів. Він щороку залучає понад 600 правовласників з різних країн світу до переговорів щодо авторських прав, а також продажу та поширення контенту через друковані, аудіо-, теле- та цифрові канали.

Паризький книжковий салон

Найвідвідуваніша книжкова подія Франції Salon du Livre de Paris мала відбутися 20–23 березня та зібрати 1200 учасників з різних країн світу. Організатори запланували 800 заходів, а у фокусі фестивалю мали бути дискусії з філософами, журналістами та науковцями про екологічні проблеми, політику, міграцію, гендерну рівність, секуляризм, трансгуманізм, кінець капіталізму та багато іншого.

Нагадаємо, що Україна мала намір вдруге взяти участь у Паризькому книжковому салоні. А минулого року нашу країну у Франції представляв національний стенд, на якому були 7 українських видавництв.

Лейпцизький книжковий ярмарок відбутися 12-15 березня. Наразі невідомо, чи ярмарок перенесуть, чи скасують до 2021 року. На офіційній сторінці події лише один рядок червоного кольору: «Лейпцизький книжковий ярмарок 2020 скасований». Інформацію обіцяють надати найближчим часом. Лейпцизький ярмарок – одна з двох найбільших книжкових подій Німеччини, яку щорічно відвідує величезна кількість шанувальників найрізноманітнішої літератури. Минулоріч його відвідали 286.000 читачів.

Мадридський книжковий ярмарок, одну з найважливіших книжкових подій Іспанії, відклали до осені через запровадження в країні карантину. Про це повідомляє офіційний сайт події. Організатори планували провести Мадридський книжковий ярмарок з 29 травня по 14 червня у парку Ель-Ретіро. Тепер його проведуть з 2 по 18 жовтня.

Джерело: Читомо