Фото Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова»
Бажаємо усім хорошого листопадового дня!
Ми тут, щоб тримати вас в курсі всього, що відбувається у літературних та прозових світах, щоб ви не пропустили тих важливих елементів мозаїки поетичного світу, та могли її доповнювати разом з нами!
І якщо ми вже і заговорили про новини, то у Тернопільщини та тернополян знову є привід для гордості! Цього разу наші земляки, письменники Олексій Волков та Олександр Вільчинський отримали перемоги в рамках міжнародного літературного конкурсу «Гранд коронація слова-21»!
Конкурс заснували Тетяна та Юрій Логуші в рамках «Коронації слова». Суть конкурсу полягає у тому, що в ньому змагаються переможці премій у номінаціях «Романи», «П’єси», «Кіносценарії» та ін. Ну і саме «коронацією» цю вечірку назвали не просто так. Переможці, в знак їхнього досягнення, отримують корони із пір’їнок письменницьких ручок, та рубінів по всьому обручу. До речі, у 2020 році у номінації «Романи» премію І ступеня здобула письменниця із Тернопільщини Ольга Саліпа за свій твір «Оля».
Що ж до цьогорічних переможців, то із романом «Відкинуті Богом» Олексій Волков завоював номінацію «Романи». І хоча сюжет твору автор не розкриває, ми знаємо, що це історичний роман, над яким автор довго працював, збираючи архівні матеріали та документи. І хоча Олексій Волков працює завідувачем хірургічного відділення Козівської центральної районної лікарні, це не заважає йому бути майстром детективного жанру. При цьому Олексій Михайлович вже не вперше стає переможцем «Коронації слова» та «Гранд Коронації». Цікавий факт, що Телеканал «1+1» придбав права на екранізацію його роману «Лікарня на відлюдді» (видавництво “Зелений пес”).
Фото Yakaboo
У спецномінації конкурсу «За найкраще художньо-психологічне осягнення дійсності» від доктора філологічних наук, професорки Олени Єремко – переміг роман Олександра Вільчинського «Інші двері». Робота над романом тривала 5 років. Олександра Казимировича давно кличуть майстром психологічної стенографії найглибших шматочків душі. Він занурює нас у голову (у внутрішній світ) своїх персонажів, і ми добровільно піддаємось цій ілюзії. Нелогічні перетинання ниток пам’яті, плутання почуттів, думок і всього, що оточує внутрішній світ героя, це той прийом, який захоплює. Якщо ви, як і я, обожнюєте «Шум і лють» Фолкнера, особливо його другу частину, то роман Вільчинського – це саме те, що вам потрібно.
Сам автор говорить про роман так: «Три споріднені душі, три лінії життя, три погляди на одні й ті ж події, кожним прожиті по-своєму»; а уривок із анотації змушує нас докопатись до суті «Той день міг бути таким, як і всі інші, але ж приїхав син Алік, синулька, як вона його називає, і в них із племінником Валентієм, як і тоді, коли була ще молода й при чоловікові, а вони дітьми, одразу з’явилося багато справ. А заодно — спогади і всілякі розмови. І ще — таємниця, яку ховають від неї».
Тернопільський читальний клуб доєднується до усіх добрих слів привітань переможцям!
Трансляцію церемонії нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Гранд Коронація» можна переглянути на youtube-каналі «Коронації слова» – https://www.youtube.com/watch?v=UgR4fJDRBhY
Папороть
Використані фото з Вікіпедії
Залишити коментар