На 89 році пішов із життя Роланд Франко. Першим про це повідомив Міжнародний фонд Івана Франка та його директор Ігор Курус.

Роланд Франко – український учений-інженер, дипломат, громадський діяч. Та справою усього його життя стала популяризація творчості Івана Франка.

Він заснував Міжнародну премію імені Івана Франка, яка вручається за вагомі здобутки та значні заслуги науковців у галузі україністики та соціально-гуманітарних наук. Метою премії є сприяння всеохоплюючому вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка і заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики, що увиразнюють гуманістичний, національний, духовний, державотворчий сенс для пізнання та утвердження наукової і культурної спадщини України у світовому контексті.

Крім того, за ініціативи Роланда Франка створено квартиру-музей родини Івана Франка у Києві. Його було відкрито ще 25 листопада 2016 року. Музейний заклад створено в будинку, куди в 1950 році радянська влада добровільно-примусово переселила родину Тараса Франка зі Львова. Музей складається з п’яти залів, де містяться архівні документи, фотографії з сімейного архіву, частково відображено побут родини, предмети інтер’єру, листи, машинописи та малюнки. У музеї не лише зібрані предмети побуту нащадків Івана Франка, а й представлено експозицію його перебуванням у Києві. Це відбувалось тричі: у 1885, 1886 і 1909 роках.

Також Роланд Франко займався популяризацією світи серед учнів. У 2017 році він заснував Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра».  Конкурс проводиться щороку для школярів у чотирьох номінаціях і двох вікових категоріях — 6-11 років та 12-16 років: «Проза», «Поезія», «Драматургія» та «Краща ілюстрація до творів Івана Франка».