Цьогорічне літо багате не лише на дощі, але й на літературні конкурси. Одразу у кількох конкурсах можна взяти участь тим, хто читає і пише.

З 1 червня по 31 серпня приймаються читацькі відгуки на книги Івана Корсака. Конкурс організовано ГО «Центр сучасного українського мистецтва Корсаків» з нагоди 75-річчя від народження волинського журналіста та письменника. Метою конкурсу є привернення уваги до історичної літератури та забутих імен нашої історії, повідомляє Національна спілка письменників України.

Фото: Видавництво Ярославів Вал

Умови конкурсу:

  1. Прочитати будь-яку книгу (або роман) Івана Корсака;
  2. Написати/зняти відгук на книгу у форматі: відео — не менше 3,5 хвилин; фото з текстом — не менше 2000 символів; текст – не менше 2000 символів;
  3. Розмістити на платформах фейсбук, інстаграм, ютуб чи на вебсайтах із хештегом #ЧитаюІмена.

Результати будуть оголошені 15 вересня 2021 року. Подарунки: 1 місце — електронна книга, 2 та 3 місце — мистецький вікенд у Луцьку (добове проживання у готелі, безкоштовна екскурсія 10 музеями, зокрема Музеєм сучасного українського мистецтва Корсаків та вечеря в ресторані).

 

НСПУ повідомляє також про прийом матеріалів на Міжнародний літературний конкурс рукописів прози “Крилатий Лев”.

До розгляду журі приймається видрук на папері формату А4 14-им кеглем рукопису прозової книжки українською мовою та переклади українською  іншомовних рукописів, без тематичних обмежень, (за винятком творів для дітей та фантастики), не опублікованих досі окремою книжкою, поданого автором чи уповноваженою особою  до 1-го жовтня  поточного року. Коротка інформація про автора із зазначенням віку та контактні телефони обов’язкові.

Серед нагород найзначимішою зазначають випуск книжки переможця накладом не менеше 1000 примірників. Представники комісії конкурсу зазначають, що найбільші шанси на перемогу матимуть прозові твори, в основі яких є глибокі морально-етичні цінності.

 

До 10 серпня також триває прийом матеріалів на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Премія у розмірі 20 тис. грн присуджується щороку авторам нових оригінальних  публіцистичних творів у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Премії.

Фото: Вікіпедія

З умовами участі та положенням конкурсу можна ознайомитись на сайті організатора конкурсу Державного комітету телебачення і радіомовлення України.