27 вересня у Тернополі презентували книгу «Поштівки давнього Тернополя» повідомляє журналістка “20 хвилин Тернопіль” Діана Олійник. Це дев’ята книга серії «Дитинство Тернополя». Перший наклад книги – 300 примірників. Її упорядник, тернопільський краєзнавець Тарас Циклиняк впродовж 10 років досліджує довоєнний Тернопіль, розповів про те, як створювали книгу і яка загалом мета проєкту. «Поштівки давнього Тернополя» – це і бажання зробити гарне подарункове видання до 480-річчя Тернополя, і фінансова допомога у створенні пам’ятної меморіальної дошки на будинку Ірини Максимів.

На обкладинці видання – малюнок 1936 року із журналу пожежників, на якому видно силует Парафіяльного костелу, Домініканський костел (Катедру) і навіть трошки Середню церкву (Зелену). – Книга не завелика і не замаленька, формат 20 на 20 сантиметрів. Вона легенька, незважаючи на свій об’єм, і гарно пахне, – каже Тарас Циклиняк.

Як розповідає Тарас Циклиняк, до книги увійшло понад 150 давніх поштівок Тернополя. Матеріали до цього збірника на 98% надав Віктор Кияшко, тернополянин і колекціонер, який живе в Празі. Також використано поштівки і світлини з приватних колекцій Юрія Довбуша і самого упорядника Тараса Циклиняка. Також до книги увійшли 10 графічних робіт Володимира Поворозника із серії «Зникаючий Тернопіль» – це сучасні будинки, частини з яких уже немає. Вступну статтю про розвиток фотографії у Тернополі написав історик Володимир Мороз. Це дає розуміння того, завдяки кому сьогодні ми можемо бачити, яким був Тернопіль в 20-30, нульових роках минулого століття. А наприкінці книги є адресна книга 1935-36 рр, тож тут можна знайти інформацію про всіх, хто проживав у довоєнному Тернополі. За допомогою листівок книга запрошує “прогулятися” п’ятьма маршрутами в різні напрямки від театру. До неї увійшли фотографії найбільш значних, на думку Тараса Циклиняка, споруд Тернополя, які були у ті часи.

Книгу видано за підтримки родин Дігаїв та Маслівців.