Ой хто, хто Миколая любить!.. Та всі без винятку! )) Дітлахи мало не пританцьовують від нетерпіння – листи щосили пишуться, дописуються і переписуються, найприскіпливіші, висолопивши кінчик язика, зосереджено формують списки своїх добрих справ за рік задля отримання більшого подарунку, ревно відслідковуються «зникнення» листів до святого Миколая з підвіконь за день-два до свята, і в саме ці дні дотримується ідеальна дисципліна і послух, аби не розгнівати святого та не отримати різочку під подушку. «Миколаї» ж у своїх забігах, в ці дні більше схожі на оленів Санти, розгрібають полиці з солодощами та іграшками і намагаються додати подарункам змісту, користі і практичності. Презентую вашій увазі п’ятірку дитячих книжок, які довершать подарунковий задум і стануть дійсно цікавою складовою святкової несподіванки.

Дитяче арт-видавництво «Чорні вівці» презентує збірку історій української письменниці Наталії Пашинської «Різдвяні історії під подушку». 50 коротких оповідок для дошкільнят або школярів молодших класів стануть у нагоді, коли потрібно переключити увагу дитини з тривалого перегляду мультиків, або просто посидіти біля вікна, споглядаючи зимовий пейзаж. Для тих, хто любить читати виразно, міняючи голос відповідно до персонажа – саме те! Єноти, зайці, опосуми, скунси, коали та інші тваринки вимагають особливих інтонацій в своїх діалогах. Готуйте подарунок і готуйте голос 😉, а ще розминайте пальчики, адже в кінці книги є інструкція з виготовлення об’ємної сніжинки, якою можна разом прикрасити ялинку або дитячу кімнату. Історії в книжці доповнюють кольорові малюнки на всю сторінку. Зображені звірята надзвичайно милі та кумедні – це результат неймовірної роботи ілюстраторки Анастасії Хмари. Отже, якщо ви хочете дізнатися хто ж з’їв бурульку, коли зірки стають ближче і чим пахне Різдво, обирайте «Різдвяні історії під подушку» Наталії Пашинської.

Щовечора постаєте перед питанням «Яку ж казку розповісти на ніч?», тоді вам неодмінно згодиться книжка для діток від 2-х до 5-и років – «365 історій на ніч» видавництва «КМ-Букс». З французької книгу переклала Віра Наливана. Це і правда 365 історій, які не повторюються, а тому батьки будуть забезпечені казками на цілий рік! Більше того, книга розділена на 12 розділів, відповідно до місяців у році, і кожна казка тематично відповідає своєму сезону. Історії дуже  лагідні, а тому сприятимуть налаштуванню дитини на відпочинок, а ще короткі, і не віднімають час, відведений для сну. Є книги настільні, а книга «365 історій на ніч» – підподушкова, адже саме там ваш подарунок чекатиме дітвору щовечора.

Що робити, коли ваші діти вже підлітки але все ще чекають подарунка від Миколая? І що робити, коли книги Террі Пратчета, Джоан Ролінг та Толкіна вже читані і перечитані вашими підлітками-читачами? – Відкривати для них (і для себе) нові! І поговоримо ми про відомого за книгами про джина Бартімеуса британського письменника Джонатана Страуда та його серію книг «Агенція «Локвуд і Ко» видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га». Книги рекомендую тим підліткам (і не тільки), хто захоплюється фентезі. Лондонська агенція із знешкодження привидів та інших надприродних сил складається з завзятого і трохи дивакуватого Ентоні Лок­ву­да а також його вірного помічника-книголюба Джор­джа Кабінса та їхньої нової колеги, відважної Люсі Карлайл. Артефакти, таємниці, примари та паранормальні явища – моторошно і надзвичайно цікаво! Наразі Володимиром Панченко перекладено дві книги: «Сходи, що кричать» та «Череп, що шепоче», а отже цей рік, можливо, розпочне серію неймовірних подарунків під подушку, які ви будете ще через багато років згадувати затишними сімейними вечорами.

Для дітей віком 9-12 років, які також полюбляють фентезі і чекають Миколая, видавництво «Жорж» підготувало «Фантастичні пригоди різдвяної компанії» авторства Корінни Гізелер в перекладі Олександра Григоренка. Розумний кіт та його господиня відважна Фреда рятуватимуть від зриву доставку різдвяних  подарунків від компанії «Ліга Різдва» дітям у всьому світі та шукатимуть хакера, що заблокував роботу її головного комп’ютера. У своїх пригодах вони доберуться аж до Північного полюсу а ось що вийде у них, хай вам перекажуть самі діти. Побачите, як сяятимуть їхні очі, а домашні коти чорного окрасу, певна, на час різдвяних свят всі перейменуються на Містерів Лівінгстонів. )))

Більшість дітлахів перехідного віку на запитання про Миколая на загал фиркатимуть і закочуватимуть очі а під ранок тихцем шарудітимуть рукою під подушкою в надії знайти подарунок. )) Психологічні протиріччя, юнацький максималізм та підліткові проблеми роблять з них іноді маленьких їжачків, але від того ще більше їх люблять батьки та, звичайно, Святий Миколай. Книжка «928 миль від дому» авторки Кім Слейтер в перекладі Ганни Лелів від «Видавництва Старого Лева» розповість про 14-літнього Калума, який мріє стати кіносценаристом, але не дуже вірить, що це можливо у його маленькому містечку. А ще тато приводить додому свою нову дівчину і її сина. Виявляється, геть непросто вжитися з отаким хлопцем, який раптом стає твоїм братом, і з новою мамою. Водночас герой відчуває, що його зведений брат щось приховує. І Калум починає проводити розслідування… Проникливий роман британської письменниці, лауреатки численних літературних нагород Кім Слейтер «928 миль від дому» пропонує підліткам замислитися над проблемами міграції, ксенофобії, дискримінації, упереджень і булінгу та пропагує відкритість, прийняття й емпатію. Ну дуже влучний подарунок на канікули!

Читання – це творчий процес, важлива сфера духовного життя. Читання розвиває уяву та збагачує словниковий запас. Заохочуйте дітей читати, даруйте їм книги, і діти розумітимуть, що книги – особливі. Бажаю вам влучних подарунків та щирої дитячої радості!

Анюта Лазорко для ТЧК