Хто сказав, що читати паперові книжки дорого? В огляді для Тернопільського читального клубу розкажу про п’ятірку книжок тернопільських видавництв, вартість яких не перевищує вартості горнятка вуличної кави, а їхня користь і цікавість не поступається розрекламованим виданням.

Розпочне нашу п’ятірку «Етика на кожен день» авторства Я. Шуль від видавництва «Астон». Книжка допоможе порадами тим дітям та дорослим, які хочуть покращити свої манери, прагнуть бути бездоганними, приємними та товариськими, мати повагу і довіру людей. Розповість, як вести себе в школі, громадських місцях, на вулиці і в дорозі, в гостях та за столом. Об’єм книжки – 140 сторінок. Вартість – 14 грн. Згодиться, щоб нагадати собі чи своїй дитині класичні правила етикету, або ж на подарунок людям, які, на вашу думку, його ой як потребують 😉.

Наступна книга – з благодійної серії «Книга одного вірша» видавництва «Навчальна книга – Богдан». Це один з найвідоміших віршів Редьярда Кіплінга – «Якщо». Вірш подано у перекладі Василя Стуса і має, як і сама книга, назву «Синові». Книжка проілюстрована портретами сина Кіплінга, Джона — спочатку він постає трирічним малюком, потім підлітком, а насамкінець — його останній прижиттєвий портрет, у 18 років, перед своїм першим та останнім боєм… Тлом портрета є рукопис перекладу, де текст написаний рукою Василя Стуса. Книга «Синові» з тих, які перечитують і розбирають на цитати. Кількість сторінок – 8. Вартість – 15 грн.

За наймолодших я також не забула. Для них видавництво «Джура» підготувало збірку віршів «Сонячне зайчатко» Ганни Назарків, яка допоможе заохотити дитину до вивчення віршиків, дозволить мамам, татам, дідусям та бабусям провести час з дитиною весело і з користю. Ілюстрації додають емоційних барв та веселого настрою. Треба «посидіти» з дитиною годинку-другу? – сміливо беріть дитячу книжку і вмикайте в собі «діда Панаса»! )) Кількість сторінок – 20, вартість – 18 грн.

А тепер хочу вас запитати: «А як давно ви були на справжньому українському весіллі?». Видавництво «Підручники і посібники» пропонує пригадати, а тим, кому ще не доводилось наживо відчути емоції цього дійства, дізнатись усе про традиційне українське весілля за допомогою книжки «На весіллі як годиться весь люд файно веселиться…» авторства Т. Пістун. У виданні подано не тільки детальний опис українського родинно-обрядового весілля, а також відомості про весільні атрибути і прикмети, наведено приклади весільних пісень, коломийок, приспівок, поради молодятам, сценарій обрядової вистави тощо. Не маєте змоги піти на весілля в період карантину? Тоді весілля прийде до вас! )) Кількість сторінок – 128, вартість – 22 грн.

Завершить п’ятірку одразу дві книжки, кожна з них вартує по 25грн. з серії історичних романів «Хотин» від автора Юрія Сороки. Події тут розвиваються у 1621 році. Три величезні армії, подолавши сотні кілометрів, розташувались під Хотином. Троє друзів – Андрій Кульбаба, Микита Непийпиво та Максим Горбоніс – під проводом Петра Сагайдачного здобувають славу собі й Україні, непохитно відбиваючи одну за одною ворожі атаки. Незламна воля, міцна дружба, справжнє кохання, політичні інтриги, страх і ненависть чекають вас на сторінках цього роману, саме це обіцяє читачам видавництво «Мандрівець». Об’єм 280 та 256 сторінок відповідно. Саме те для холодного вечора.

Як бачите, читати цікаво, різноманітно і зовсім недорого можна. Звичайно, мій перелік далеко не повний, готуючи добірку всього з п’яти книжок, довелося пропустити багато інших позицій, іноді набагато нижчої вартості, тому шукайте, гугліть, запитуйте і читайте! А незабаром очікуйте огляд на п’ятірку дитячих книжок під подушку на Миколая та п’ятірку книг для дорослих під ялинку.

Інформацію взято з відкритих джерел. Перед придбанням уточнюйте наявність товару у продавця.

Анюта Лазорко для ТЧК