Ілюстрація UA: Суспільне мовлення

Поки вихідні залишаються позаду, і ми намагаємось знову підлаштуватися під ритми буднів, варто розбавити це гарячою порцією новин, аби ви нічого не пропустили! Чи відчуваєте ви єдність, коли стаєте частиною величезної традиції, яка об’єднувала та продовжує об’єднувати людей? Я вірю, що так. І хоч у еру постмодерну, на думку філософів, традиції відходять на другий план, ми цілком справедливо доводимо, що вони лише змінюють свою застарілу форму, а є ті, які залишаються такими ж важливими і потрібними. І це я про радіодиктант національної єдності!

Не зраджуючи звичаю, цього року він відбудеться 09 листопада о 10:30. Його транслюватимуть на загальнонаціональному каналі «UA: Перший», регіональних суспільних мовниках, ютуб-каналі «UA: Перший» та на фейсбук-сторінках Суспільного мовлення, телеканалу «UA: Перший» і регіональних філій Суспільного, а також на хвилях «Українського радіо» та радіо «Культура».

Можете не хвилюватись, якщо ви раптом не зможете опинитись в читальній залі Національної бібліотеки імені Вернадського чи у приміщенні радіохабу Академії суспільного мовлення. Ви зможете заповнити електронну форму, яку підготували організатори і надіслати роботу з будь-якого гаджета на скриньку rd@ukr.radio. Або ж, якщо ви романтична особистість, і тяжієте до вінтажного сприйняття, то можете надіслати паперового листа на адресу:  Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001.

Тексти диктанту будуть оприлюднені на сайті «Українського радіо» 11 листопада об 11:00 год. Перевірку потрібно буде чекати трішки довше, це залежить від кількості робіт, що надійдуть.

Окрім призів які отримають переможці, ще одним «подарунком» стане те, що автором та читцем цьогорічного радіодиктанту буде Юрій Андрухович – український поет та прозаїк. Над методичною роботою щодо диктанту працювала Лариса Масенко –   мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України.

Щоб підтримати ініціативу, «Суспільне Мовлення» додало на своїх сайтах вказівки та рекомендації для учасників радіодиктанту.

Ілюстрація UA: Суспільне мовлення

Давайте трохи згадаємо історію. Перший радіодиктант відбувся у 2000 році. Тоді він був приурочений до Дня Кирила та Мефодія, а також з нагоди перепоховання Тараса Шевченка. Тоді він об’єднав навколо себе тисячі людей із різних міст, професій, шкіл, вузів, віку, національності… різноманіття учасників справді захоплює! З часом радіодиктант став виходити за межі України і участь у ньому брали мешканці інших країн.

Зараз, радіодиктант – це не просто подія на календарі листопада. Це масштабне дійство, що стало символом небайдужості до своєї мови та традицій, до відкриття її трансформацій, для вдосконалення своїх знань та отримання нової корисної інформації.

Бути грамотним – це класно; слідкувати за розвитком української мови, бути в курсі усіх її змін та тенденцій, любити її та використовувати, не соромлячись – це безцінно.  Давайте долучимось до традицій та станемо частинкою чогось грандіозного. Чекаю вас 9 листопада об 11 годині на радіодиктанті.

Папороть