Бібліотека-музей «Літературне Тернопілля». Фото з Вікіпедії
Привіт усім книгоїдам та буквоїдам! Якщо після свят вам також важко повертатись до продуктивних робочих буднів, до яких ви звикли, то знайте – я з вами! Зимові ранки не сприяють раннім підйомам на спорт, проте сприяють відпочинку в теплому ліжечку за гарячим какао та хорошою книгою.
Поки ми ліниво виходимо із зимово затишку, відрахувавши, що з Нового року пройшло всього лиш 12 днів, літературні світи вже обвалюються на нас свіженькими новинами!
Отож маємо, що з 01 січня авторське право отримали твори, що були написані у 1926 році в Сполучених Штатах Америки. Їх зберігали у культурних архівах, проте зараз вони вже носять статус суспільного надбання!
Загалом 2022 рік досить щедро починає роздавати свої дари, тому такого роду почесті отримали також музичні та кінематографічні твори. Тож літературним надбанням стали книги:
- Алан АлександрМілн, Вінні-Пух;
- Ернеста Гемінґвея, І сходить сонце;
- Дороті Паркер, Достатньо мотузки;
- ЛенгстонХьюз, Втомлений блюз;
- Томас Едвард Лоуренс, Сім стовпів мудрості;
- Аґата Крісті, Вбивство РоджераЕкройда;
- Артур КонанДойл, Земля туману;
- ЕднаФербер, Шоу-човен;
- Вільям Фолкнер, Солдатська плата;
- Вілла Кетер, Мій смертний ворог;
- Девід Герберт Лоуренс, Пернатий змій;
- Генрі Мекен, Записки про демократію;
- Віта Саквіль-Вест, Земля;
- Франц Кафка, Замок;
- Фелікс Салтен, Бембі. Життя в лісі;
- ХалілДжебран, Пісок і піна.
У Тернополі теж є місце, де ви зможете ознайомитись із літературним надбанням краю. Все, що вам потрібно зробити, це звернути увагу на красиву будівлю по вул. І. Франка, бо це бібліотека-музей «Літературне Тернопілля».
Музей було відкрито 06 грудня 2012 року
при бібліотеці №2 для дітей Тернопільської міської ЦБС, яка знаходиться у пам’ятці архітектури XIX ст. «Вілла Грабовських».
Основою фондів музею стали книги, документи, особисті речі, світлини та картини з приватних колекцій та архівів Олександра Смика, Євгена Безкоровайного, Бориса Демківа, Богдана Бастюка, Ганни Костів-Гуски, Ярослава Гевка, Петра Сороки, Богдана Мельничука, Ігоря Олещука, Левка Крупи, Василя Ярмуша, Петра Тимочка, Олекси та Валентина Корнієнків та багатьох інших письменників та літературознавців краю.
У стінах музею зберігається літературне надбання краю, а ще там проводять виставки, екскурсії, уроки літератури рідного краю, презентації та майстеркласи.
Папороть
Залишити коментар