Користуючись нагодою раджу вам переглянути список омріяної літератури тернопільських письменників та видавництв. Можливо, вже незабаром у вас буде можливість здійснити хоча б частину своїх книжкових мрій!

Новину про законопроєкт опублікувало інтернет видання Gazeta.ua. Суть його полягає у тому, щоб підтримати українську книжку. Про таке ріщення на брифінгу заявив Микита Потураєв – голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. За підрахунками, в Україні налічується близько 200 книгарень. Депутат стверджує, що цього занадто мало, аби українські книговидавці могли себе сповна реалізовувати, враховуючи, що на теренах книжкового світу України існують не лише українські видавництва. Я вважаю, що українське книговидання має надзвичайно великий потенціал, який справді варто підтримувати та розвивати, адже це, в першу чергу, пробудить в нас повагу до власного продукту, зможе позбавить нас від насадження культурного впливу з інших країн, та зможе популяризувати українську мову.

Загалом закон передбачає певну компенсацію оренди, для тих книгарень, що перейдуть на українську книжку. Прикладом є Польща, де діє схожа програма. Крім всього, передбачено запровадження сертифікатів, за якими громадяни зможуть отримувати книжки. У їх функції входить також придбання покупцями паперових та електронних книжок.

Микита Потураєв заявив: «У разі ухвалення законопроєкту кількість книгарень в Україні може зрости поетапно – до тисячі. Українська книжка потребує підтримки. Сподіваюся, парламент підтримає законопроєкт, який може збільшити кількість українських видань, наповнення бібліотек».

На брифінгу прозвучала фраза нардепа Володимира В’ятровича, яку я особливо оцінила: «Знаю, що в цьому й попередніх парламентах до питань культури часто ставилися за залишковим принципом. Треба розуміти, що підтримка української книжки – це питання оборони України. Війна, що триває зараз, це війна за ідентичність».

Ось що радить книгарням президент ГС «УАВК» Олександр Афонін: «Продаж книжок за «ковідну тисячу» буде можливий лише за наявності POS-терміналу для розрахунку електронною карткою за міжнародним кодом (МСС), який присвоюється банком, що обслуговує цей термінал. Для вас має бути застосовано код МСС 5942 (книгарні). Що означає цей код, можна знайти в Вікіпедії. Крім цього, проводитиметься жорстка перевірка, щоб за ці кошти були придбані саме книги, а не якісь супутні чи канцелярські товари. Радимо вам ознайомитися з листом Національного банку України щодо цього (див. у додатку). Рішення про «ковідну тисячу» має бути прийняте наступного тижня, а запуск самої програми очікується з 19 грудня 2021 року. Тож поспілкуйтеся з банками, які вас обслуговують, щодо отримання терміналу та присвоєння коду МСС 5942.»

Розвивати власну культуру на всіх рівнях важливе завдання, що у досить складний час постає перед нами як першочергове, адже це виховує нашу культурну свідомість, патріотизм та гордість за «своє».

Тим часом книгарні взимку все більше нагадують фільми Уеса Андерсона, тільки без цієї фанатичної симетрії. А що, якби з книгарень зникли усі іноземні книги, і були представлені лише українські? Ніколи не думали про таке? Чи може скидається на якусь утопічну реальність? Цікаво було б почути вашу думку, тому чекаю вашого фідбеку у коментарях!

Папороть