Міжнародний день сім’ї відзначають щорічно 15 травня. Свято було засновано в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН. Метою святкування цього дня є звернення уваги громадськості на численні проблеми сім’ї.

Читання в сім’ї відіграє особливу роль. Краща книга для дитини – це книга, прочитана Вами. Спільне прочитання книги і спілкування з приводу прочитаного зближує членів сім’ї, об’єднує їх духовно і виховує у дітей потребу читати самостійно.

Силоміць змусити дитину полюбити книгу не можна. Можна прищепити любов до книги, пробудити бажання мріяти, фантазувати. Кращий спосіб – особистий приклад. Всього 20 хвилин на день сучасні батьки приділяють вихованню своєї дитини, як стверджують статисти. Давно відома істина: чим більше дітям приділяти часу і душі, тим більше вони схожі на своїх батьків.

Ми підготували невелику добірку книг для спільного читання з нагоди Дня сім’ї.

1.Вечірнє читання є одним з найважливіших моментів у спілкуванні батьків та дітей, адже воно дарує можливість ненадовго перенестися у чарівний світ чудес та дозволяє змалечку прищепити дитині смак до літератури.

Чудова дитяча книжка “Шустрик” Мар’яни Князевич, в якій барвисті ілюстрації займають більшу частину сторінки. Вони настільки реалістичні, емоційні та наповнені всілякими деталями, що дітям буде дуже цікаво їх розглядати, слухаючи розповідь.

Сама історія не менш цікава та зворушлива. Вона розповідає про допитливе лисеня, яке без дозволу вирушило до лісу на полювання, потрапило у біду, але все ж зуміло впоратися з усіма труднощами. А допомогли йому в цьому нові друзі.

Фото: Видавництво А-ба-ба-га-ла-ма-га

2.Кажуть, теперішні підлітки взагалі не читають книжок. Їм дай лише полайкати когось в Інстаграмі чи пострімити «Доту». Ми такими не були, сучасне покоління – пропаще, попереду – безодня невігластва, в якій зникнуть всі надбання людства… Ви теж так думаєте? А може, все не так погано?

Сучасний підліток – такий же, що й колись. Його потрібно зацікавити та мотивувати, і він закине комп’ютер заради справді крутої книжки. Просто зацікавити нинішнього тінейджера набагато складніше, аніж пубертатника минулого століття. Складніше, але цілком можливо.

Лорі Андерсон “Говори”. Щоденник 13-річної дівчинки, в якому вона описує все, що з нею відбувається. Самотність та відчуженість – всередині; насильство, лицемірство та байдужість – ззовні. Історія, що жахає своєю реалістичністю, та водночас транслює в кожному рядку – «Не повторюй цих помилок. Не мовчи. Просто говори».

Лорі Андерсон вдалось створити книгу 2 в 1: і для дітей, і для дорослих. Підлітки знайдуть в ній моральну підтримку. Батьки зрозуміють, що насправді коїться в душі у «проблемних» дітей.

Фото: Видавництво Віват

  1. Кожна мати рано чи пізно починає сумніватися, чи правильно вона виховує свого малюка. І кожна щоразу переймається думкою: «А чи хороша я мати?»

Катерина Кронгауз у своїй книзі “Я погана мати?” порушує актуальні для жінок питання про щастя дитини, атмосферу в сім’ї та вплив на неї «своїх і чужих». Однак найбільше авторку непокоїть те, чи може бути щасливою родина, у якій жінка не відмовляється від своїх інтересів і душевного комфорту.

Фото: Видавництво Віват

Усього є 34 питання, від «я погана мати?» до «коли дитині купувати телефон?». Дуже корисна інформація! Батькам на замітку. Книга написана легко, виразно, а головне, читаєш і розумієш: ми – нормальні батьки!

Добірку підготувала Тата Волошина