Напевно, у багатьох з вас є той всім відомий список зі 100 книг, які варто прочитати. Сподіваюся, в цьому переліку ви знайдете один одного. Пропоную, друзі, дізнатися, що читають відомі тернополяни та їх рецензії на улюблені твори. Можливо, хтось у рекомендаціях нашого сьогоднішнього гостя знайде свою настільну книгу.

Гість Тернопільського читального клубу Тарас Мельник – співак, переможець ювілейного випуску «Караоке на Майдані» з І. Кондратюком, суперфіналіст шоу «Голос Країни», тернополянин.

Фото Тараса Мельника

– Привіт, Тарасе! Як часто вдається знайти хвилинку для читання? І які твої улюблені жанри?

– Привіт! В теперішній час локдаунів і карантинів часу на читання вистачає, не знаю, добре це чи погано… (сміється) Ще з дитинства мене захоплює тема космосу, наукової фантастики, тому і жанр обираю відповідний. Але не проти почитати як класиків, так і щось із сучасної прози.

5. Жак Фреско «Найкраще, що не купиш за гроші». Проєкт «Венера». Ця книга важка для сприйняття, тому що тут є багато ідей, над якими варто зупинитись і подумати. Я все одно рекомендую її до освоєння, адже еволюція починається з нас самих; якщо кожен буде робити все на благо всіх, то ми зможемо швидше наблизитися до дещо утопічного світу автора, який при детальному розгляді виглядає не так вже й погано.

4. Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита». Я довго не міг зрозуміти свого ставлення до цієї книги. Так само незрозуміло, навіщо її ставлять у шкільну програму, адже сприйняти те, що відбувається, складно навіть у свідомому віці. Скажу так: прочитавши роман у підлітковому віці, повернувся до нього через 10 років. Цікавий, захоплюючий, місцями смішний та іронічний, це одночасно і притча, і комедія. Це один з тих багатогранних творів, перечитуючи які, завжди знайдеш щось нове.

3. Лесь Подерв’янський «Павлік Морозов» та інші. П’єса від представника Нової української хвилі, написана яскравим суржиком з нецензурною лексикою. Це – юність, дворове життя, безтурботність. Пам’ятаю, як спілкувалися між собою цитатами з п’єс Леся. А дістати нову касету в озвучці автора – це була подія! Однозначно 18+. Не раджу людям без почуття гумору.

2. Стівен Кінг «Сяйво». Сам по собі жанр, в якому пише автор, не може заспокійливо і позитивно впливати на нервову систему, адже адреналін кипить від прочитаного. В цій книзі є все притаманне автору – містика, трилер, незвичайні здібності, вселенське зло. І те, що перекликається з сьогоденням, – вплив ізоляції на психіку людей. «Сяйво» не можна назвати книгою жахів у чистому вигляді, але її зміст періодично наганяє страху на читача. І це якраз той варіант, коли книга дійсно краща за фільм.

1. Френк Герберт «Дюна». Цю книгу люблять навіть ті, хто не любить фантастику. Лишає по собі так зване «книжкове похмілля». Читається на одному подиху, сюжет, враховуючи рік написання, вражаючий. Неймовірно реалістичний опис подій, почуттів, емоцій героїв. Книга змушує задуматися про життя на нашій планеті і про ті проблеми, які ж саме людство і створює. Автору вдалося створити цілий світ, який вражає і лякає одночасно. Але найчудовіше, що в цього роману є продовження.

Друзі, хочу нагадати, що викладений матеріал є суб’єктивною думкою і не націлений образити тернополян-книголюбів. Чи співпали ваші літературні вподобання з героєм інтерв’ю? Кого з відомих тернополян ви хотіли б бачити наступним у рубриці «ТОП-5 книжок від відомих тернополян»?

Інтерв`ю підготувала Тата Волошина