Фото: Буквоїд

Родинна сага “Три Марти” Ірини Савки вийшла у “Видавництві Старого Лева”. Роман заснований на документальних фактах, сімейних переказах та спогадах односельців та розповідає про родинну історію протягом цілого століття у часи війни, колгоспу, репатріації, повідомляє Буквоїд.

«Кожне село має історії, які боїться озвучувати. Ці теми не звучать в літературі. Коли на зміну полякам прийшли енкаведисти, коли тривали розкуркулення, війна, депортація, – зламані долі і втрати торкнулися кожної родини. В основу книжки лягли правдиві епізоди, які почула від своїх батьків, односельців. Мені хотілося показати життя українського села в минулому столітті, його побут, культуру, атмосферу. Важливо, щоб ці скромні прості люди лишилися не лише у приватній пам’яті. Я писала, як мені йшло, відтворювала минуле і проживала заново досвіди свого роду», – розповідає авторка.

Фото: Буквоїд

«У книжці впізнаю безліч історій нашої родини, історії села, в якому мама народилася. З неї дуже чітко проступає і моя бабуся, і моя мама, і мій дід, якого я не знала. Тут порівну і веселого, і сумного. Крізь книжку прокочується минуле століття, всі «радощі» якого моя родина спізнала. Тут сплетені воєдино усі: батьки, діти і родинні таємниці», – доповнює її донька Мар’яна Савка, головний редактор видавництва. Мар’яна Савка створила й обкладинку книги, взявши за основу родинний артефакт, хустку, що належала її бабуні.