Івана Купала – свято, яке супроводжується неоднозначністю у традиціях і поглядах. Але завжди воно асоціюється із таємничістю, містикою та міфами. І хоча ми не можемо для Вас віднайти цвіт папороті, проте, підібрати  твори, які додадуть у  ваше життя фантастики і пригод, можемо із задоволенням.

Ілюстрація видавництва Київський будинок книги

Першою книгою, яка асоціюється із цим днем є «Лісова Пісня». Саме Леся Українка знайомить нас із персонажами з українського фольклору. Вона чуттєво передає історію кохання, майстерно описує персонажів і наділяє їх надзвичайними властивостями. Саме так ми дізнаємося про Перелесника, Мавку та Русалок такими, якими вони були в уяві наших предків.

Ілюстрація видавництва Підручники і посібники

Якщо ж Ви хочете додати трохи казкової атмосфери дітям, то  з цим справиться  «Легенда про юну Весну»  Наталії Дев’ятко видавництва  «Підручники і посібники». У книзі йдеться про іншу реальність, про  силу добра у боротьбі зі злом, про магічну силу. А ще про дівчину Весну.

Ілюстрація видавництва НК-Богдан

А якщо Вас цікавить магічний світ нашої флори, то Вам стане у пригоді книга «Рослини в міфах та легендах» видавництва «Навчальна книга Богдан». Автори: Киричишина Катерина Віталіївна, Рідкодубська Віра Олександрівна, Куньєва Валентина Михайлівна, Семенів Ольга Олександрівна. Тут Ви отримаєте інформацію про магічність назв різних рослин та дізнаєтесь повір’я, які існували у зв’язку з певними їх видами.

Ілюстрації видавництва НК-Богдан

Для того, щоб ґрунтовно пізнати тему містики варто скористатися книгами з серії “Антологія українського міфу» видавництва «Навчальна книга Богдан».  Тут в науковому аспекті викладені матеріали про небуденні речі. До антології увійшли міфи, відображені у народних віруваннях, казках, легендах, колядках, щедрівках, веснянках, купальських та інших календарно-обрядових піснях, почерпнутих із наукових, літературних, архівних та польових джерел.

 

Ілюстрації видавництва Віват

Також не можемо оминути увагою письменницю Дару Корній та її серію книг «Чарівні істоти українського міфу», які вона представляла минулого місяця в Тернополі в рамках 3-го дня літературно-мистецького фестивалю «Ї». Серія книг присвячена українській міфології з казок, легенд та народних обрядів. Лісовики, мавки, чугайстер, болотяниці, повітрулі та інші міфічні істоти чекають вас на сторінках світу праукраїнськогї міфології, описаного Дарою Корній.

Добірку підготувала Ірина Гороховянко