Щороку ми відзначаємо День пам’яті та примирення, присвячений вшануванню жертв Другої світової війни.

Фото видавництво Фоліо

Світлана Алексієвич «Останні свідки. Соло для дитячого голосу». Дитячий погляд на війну найщиріший, він не знає про політику і щиро не розуміє – за що вбивають його сім’ю, руйнують його місто і домівку? Кожна історія, а їх тут дуже багато, розповідає історію як маленька людина зіткнувся з великою бідою, як в одну мить життя розділилося на кольорове і сіре, на рідний дім і сирітство, на школу і концтабір, на всеперемагаючу любов і всепоглинаючу ненависть. Голосами дорослих вже людей, інженерів, будівельників, швачок і пенсіонерів з нами розмовляють діти.

 

Фото Видавництво “Клуб сімейного дозвілля”

Андрій Кокотюха «Повстанська трилогія». У своїх романах «Чорний ліс», «Багряний рейд» та «Біла ніч» автор розповідає про колишнього ГУЛАГівця, а наразі вояка Максима Коломійця, що разом із іншими повстанцями на Волині 1943 року веде свою війну одночасно з поляками, радянською та гітлерівською окупацією. Коли історію УПА викладають в школі, сприймаються лише голі факти. Коли читаєш художню книжку, нехай навіть про вигаданих людей, хочеш не хочеш, занурюєшся в минуле, ставиш себе на місце того чи іншого селянина чи повстанця.

Фото видавництво “НК-Богдан”

Олег Клименко “Вирівнювання” Збруча. Пальпація”. Історичний роман-хроніка тернопільського письменника Олега Клименка – історика, журналіста, полковника збройних сил України є першою, згідно з анотацією, книгою трилогії «Вирівнювання» Збруча. У ньому йдеться про двобій польської та радянської розвідок, який відбувався на Тернопільщині напередодні і на початку Другої світової війни. Гостросюжетні події, пов’язані з евакуацією цінностей Банку Польського, та історичні персонажі, серед яких достойники Польщі та СРСР, розкриті метафорично, з іронією та сарказмом.

Добірку підготувала Тата Волошина