Прийшла осінь – пора пледів, светрів та гарячих напоїв. Нарешті з’явився час почитати казки для дорослих. Так-так, це я про фентезі! Посипайте своє какао зефіром, беріть улюбленого кота під бік і вмощуйтеся зручніше, – сьогодні я пораджу вам п’ятірку українських новинок у цьому жанрі.

Почнемо з «Книги вигаданих неістот» Євгена Ліра та Кшисі Федорович. Це перше видання з серії «Химерний Non-Fiction». Справжній фантастичний довідник дивовижних створінь, що мали б мешкати у небезпечному Краю Снів, але мешкають всюди. На підсвідомому рівні ви знаєте їх. Можливо, бачили у снах, можливо, помічали незвичне боковим зором.  Будьте уважні і пам’ятайте: якщо довго вдивлятись у книгу – вона почне вдивлятись у вас…

Після такого опису просто необхідний герой! А краще – два. А ще історія про часи прадавні, нині призабуті. Ходили тоді по землі герої й потвори, і перших, кажуть, не завжди вдавалося відрізнити від других. Про пригоди меча та двох відчайдухів, які насмілилися кинути їм виклик, читайте у книзі «Заклятий меч або голос крові» Володимира Аренєва.

Північний альянс, лицарі сірого ордену та містичні козаки-характерники – це «Тенета війни», епічне продовження «Аркану вовків», першої частини трилогії Павла Дерев’янка. Рецензії та відгуки на цю книгу заполонили соцмережі, і це лише половина шляху…

Ще одна друкована новинка продовжує тему слов’янської міфології – «Вогневир» Володимира Кузнєцова. Масштабні карколомні битви,  незліченна орда, темні чари та смертоносні машини, і нікому не заховатися від палаючих смертельних обіймів Вогневира.

І обов’язково кохання! У магію раннього модерну своїм передзвоном кличуть нас «Керамічні серця» Наталі Матолінець. Трішки магії, кохання, довголіття, детективу та небезпеки – і алхімічний рецепт цьогорічної новинки буде з неймовірно чуттєвою кінцевою нотою. І не кажіть, що вас не попереджали!

Анюта Лазорко для ТЧК