Уже позаду половина 2021 року. Проте, наслідки минулого ще відчутні. Несприятливим 2020 рік став і для індустрії книг. Адже в Україні припинили свою діяльність 343 видавництва та 48 книгарень, повідомляє Укрінформ.

Українська книга потребує підтримки від держави. Адже попри закриття підприємств відбулося і зменшення обсягів друку продукції. Про це повідомляє уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь: «За даними Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, через кризу 2020 року галузь зменшила обсяги виробництва книжкової продукції у порівнянні з 2019-м роком за назвами на 23,3% і за сумарним накладом – на 34,3%».

Проте уповноважений зазначає, що опускати руки не варто. Адже з 16 липня 2021 вступила у дію 26 стаття Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, яка регламентує використання державної мови у сфері книговидання. Саме на неї Тарас Кремінь покладає великі сподівання щодо покращення стану українського книговидання. Найважливішим пунктом для видавництв він виділяє той, що повідомляє:  «частка книжкових видань державною мовою в загальній кількості назв книжкових видань, які наявні у продажу в кожній книгарні або іншому закладі, що здійснює книгорозповсюдження, має становити не менше 50%».

«Для української книжки зараз нелегкі часи. Але давайте не забувати, що в сучасному світі книга – це інтелектуальні інвестиції в наше майбутнє», – зазначив уповноважений із захисту державної мови.