Упродовж першого етапу 5 сезону книжкової премії “Еспресо. Вибір читачів 2021” було отримано 210 заявок від 31 видавництв України, повідомляє Еспресо.

Були сформовані Довгі списки книг для конкурсу у трьох номінаціях: “Література для дорослих”, “Література для підлітків” та “Література для дітей”.

85 книжкових новинок від 19 видавництв України потрапило в Довгий список книжок у номінації “Література для дорослих”.

Серед них 12 книг тернопільського видавництва “НК-Богдан”:

“Кров Крихдему” Андрія Гулкевича;

 

три книги Андрія Кокотюхи з серії “Детективна агенція”;

  

дві книги з серії “Ім’я на обкладинці” – “Іван Котляревський: між імперією та Україною” авторства Петра Кралюка, та “Загадковий Духнович” Олександра Гавроша (про цю книгу ми вже писали раніше);

дві книги кандидатки мистецтвознавства, письменниці Олександри Шутко присвячених видатній постаті – Роксолані;

 

дві книги Сергія Ухачевського “Карпатський капкан” та “Легенди нескореної зими”;

 

книга Валентини Северинюк “Отак ми дружили з Москвою”;

а також вже знайомий підписникам Тернопільського читального клубу роман Віктора Янкевича “Останній лист”, про нього ми також говорили у ексклюзивному інтерв’ю із письменником.

Оргкомітетом буде визначено 3 книги-фіналісти в номінації “Література для дорослих”. Саме ці твори пройдуть в третій етап голосування і будуть представлені на розсуд читачів у бібліотеках майже по всій Україні. Під час цього голосування і визначиться остаточний переможець.

Книжкова премія “Еспресо. Вибір читачів” покликана відзначити найкращі українські сучасні літературні новинки року, підтримувати інтерес українців до читання книг вітчизняних авторів. Допомагати читачам обирати цікаві книжки, а видавцям знаходити шлях до читачів. Переможців Премії оголосять напочатку грудня 2021 року в ефірі телеканалу “Еспресо”, на сайтах “Espreso.TV” та “Демфорум”.

Всі ілюстрації з сайту https://espreso.tv/