Сьогодні у концерт-холі ТРЦ Подоляни розпочався перший книжковий форум Книгофест. Видавництва з Києва, Харкова, Львова та Тернополя представили свої видання. У залі розмістили виставку з сімдесяти артбуків, виготовлених у дванадцяти бібліотеках міста.

– Книжка – це джерело знань. Хто вчиться сьогодні, той досягає успіхів. Тому ми підтримуємо читання, любов до книжок, бо без неї ми нічого не варті, – каже організаторка Книгофесту Тетяна Чубак.

Під час Книгофесту презентували книгу «Родимий край, село родиме». У ній йдеться про минуле і сучасне села Мушкатівка, що на Борщівщині. Написана у співавторстві Оксани Гаврилевської та Богдана Мельничука. Видання містить понад чотириста сторінок. Автори працювали над нею п’ять років. Оксана Гаврилевська розповідає, що багато опрацьовувала даних з архівів Тернополя і Львова. Документи піднімалися, яким понад триста років. Збирали автори й живі свідчення жителів села.

– Подарунок долі – це зустріч з Дарією Замосною-Чернегою. Вона принесла 12 зошитів загальних, списаних клітинка, в клітинку. І новели, і оповідання, і політичні судження, і щоденники. За ті записи у той час можна було легенько потрапити в Сибір. Коли вперше відкрила їх – запаморочилося в голові, це неоціненна праця і важливо, щоб це люди побачили, – каже авторка Оксана Гаврилевська.

Надруковане видання у «Терно-графі» за підтримки мецената, уродженця села Мушкатівка, Василя Чубака. Зазначимо, у центральному холі вперше презентують мобільну інтерактивну виставку «Франко від А до Я».