Письменниця Гаська Шиян з романом «За спиною» стала переможницею Book Pitch-2020 – спільного проекту Одеського міжнародного кінофестивалю та Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», повідомляє ЧИТОМО.

Ця книжка про жінку, чоловік якої пішов на війну, видана видавництвом «Фабула» 2019 року. Другу премію у цій секції отримав роман Тамари Горіха-Зерня під назвою «Доця». Книга 2019 року від видавництва «Білка» вже отримав низку премій: «Книга року ВВС», спеціальна премія Львівського книжкового фестивалю, «Найкращий роман року» за версією Черкаського книжкового фестивалю, спеціальна премія «Найкращий художній роман» рейтингу «Літакцент».

Книжковий пітчинг Book Pitch проводився цього року вперше, його мета – знайти сучасні українські книжки, що мають потенціал для подальшої екранізації. Фіналістів Book Pitch обирали експерти: режисерка і сценаристка Марися Нікітюк, культуролог і літературознавець Олександр Михед, телеведуча і шеф-редакторка Ганна Жижа, кінопродюсер Володимир Яценко, сценаристка і режисерка Наталя Ворожбит та журналістка і літературознавиця Ірина Славінська.