2 липня весь світ відзначає день НЛО. Дата для цього дня була обрана не випадково. Саме в цей день стався так званий «розвельський інцидент» – історична подія, яка сколихнула громадськість і змусила багатьох повірити в існування прибульців.

2 липня 1947 року Мак Брезел, власник ранчо на північному заході Розвелла, Нью-Мексико, виявив на своєму полі уламки дивного металевого об’єкту. І самі уламки і метал, з якого вони були зроблені, здалися фермеру дуже незвичайними. Він зв’язався з військовими, які ретельно обстежили місце, після чого зібрали і вивезли всі уламки. У перших звітах військових згадується якийсь загадковий непізнаний літаючий об’єкт. Однак пізніше всі ці повідомлення були анульовані, що викликало розмови про приховування урядом інформації про виявлення НЛО з космосу. Це також посіяло в людях страх перед вторгненням інопланетян і чутки про інші подібні інциденти. Всі ці припущення і страхи живуть і донині.

Варто додати, що організатори дня World UFO Day (Дня НЛО) дуже серйозно ставляться до необхідності відкрити очі громадськості на те, що нас дійсно і неодноразово відвідували прибульці з космосу, але влада безсовісно це приховує. Своє головне завдання вони вбачають у тому, щоб змусити уряди нарешті офіційно визнати той факт, що інопланетяни існують і час від часу навідуються на Землю.

Вірити чи ні – справа кожного, але визнати, що тема позаземних цивілізацій та прибульців хвилюють людство, варто. Тернопільські письменники та видавництва також не залишились осторонь таємниць всесвіту, а тому представляємо вашій увазі добірку книг про прибульців та космос загалом від тернопільських видавництв.

Ілюстрація видавництва «Підручники і посібники»

І почнемо з новинок. Роман «Спадкоємці всесвіту» авторства уродженця Борщівщини Петра Дараманчука видавництва «Підручники і посібники» вийшов друком цьогоріч. Саме за цей твір у 2019 році автора було нагороджено відзнакою «Міжнародний вибір» в рамках міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». У книзі розповідається про рятувальну місію у зв’язку з неминучістю загибелі не лише нашої планети а й усієї Сонячної системи. 2167 року 12 юних землян вирушають в Чумацький шлях для пошуку придатної для життя планети. Пригоди, небезпека, ну і, звичайно ж, кохання – все буде у космосі і в романі «Спадкоємці космосу».

   

Ілюстрація видавництва «НК-Богдан»

Не можемо оминути увагою й серію книг поетеси, засновниці авторської українознавчої школи, збаражчанки Марії Чумарної «Пригоди Лумпумчика. Прибулець із Сатурна» видавництва «НК-Богдан».  У пригодницько-фантастичних повістях розповідається про маленького мудрого посланця Семи Священних Планет Всесвіту сатурнівця Лумпумчика та його друзів-землян, а також їхні неймовірні пригоди. Серія буде цікава читачам молодшого і середнього шкільного віку.

Ілюстрація НАШ Формат

«Фаетон – син сонця», саме так називається науково-фантастичний роман письменника, поета, засновника Української Гельсінської Групи Миколи Руденка. Роман вийшов у 2002 році у видавництві «Джура», і наразі у продажу ми його знайти не змогли, але книгу можна зустріти на вторинному ринку та в електронному варіанті. Роман про долю загиблої планети Сонячної системи, яка перебувала між орбітами Марса і Юпітера. Про матерію, яка отримала можливість створити розумний світ, і про розум, який пізнаючи її стає в ній провідною політичною силою.

Ілюстрація видавництва «Мандрівець»

«Повелителька хаосу. Могутність стихії: ВОГОНЬ» – книга авторки Оксани КіртоГ (а насправді тернополянки Оксани Саньоцької), яка вийшла друком у видавництві «Мандрівець». У мережі його охарактеризували як дитяче феміністичне українське фентезі. Книга про дівчину з невеличкого селища в передгір’ї Карпат Кассандру Готрік (чиє ім’я підозріло співзвучне з псевдонімом самої авторки 😊), яка краще розумілася з тваринами, ніж з людьми. А коли в її життя ввірвалася загадкова крилата істота, Кассандра зрозуміла, що реальність не така проста, як їй здавалось, і що Земля всього лиш піщинка в безмежному космосі. Чи вистачить Кассандрі мужності подати руку тим, хто може показати їй інше життя за межами нашої Сонячної системи?

А вас часом не відвідували інопланетяни? Якщо так, можливо варто це описати в новій книзі? 😊