Сьогодні, 1 червня, відзначають Міжнародний день захисту дітей – в Україні святу виповнюється вже 23 роки. А у всьому світі його відзначають вже 62 роки з однією метою – захистити малюків планети від насильства, голоду, неможливості отримання освіти, медобслуговування та від інших бід.

Посмішки дітей — це, мабуть, найкраще, що може радувати погляд. В них стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше і загартоване проблемами серце. І нехай не лише сьогодні, в День захисту дітей, а щодня кожен намагатиметься робити життя маленьких мешканців нашої планети кращим і безпечнішим.

А ось кілька книг, які можна подарувати дітлахам.

«101 казка про принцес» (Поринь у чарівний світ!)

Фото: Видавництво Егмонт Україна

Найкращий подарунок на свята! Яскрава книжка, на сторінках, якої ви знайдете рівно 101 казку за мотивами улюблених мультфільмів про Принцес Дісней: Анна та Ельза з “Крижаного серця”, Попелюшка, Рапунцель, Білосніжка, Русалонька, Красуня і Чудовисько, Спляча Красуня, Мулан, Жасмин, Тіана. Чудове видання для читання «на ніч» – бо кожного вечора можна читати нову казку. А також чудова ідея для читання в сімейному колі.

«Овва як бува! Абетка з історії України». Олеся Мамчич, Софія Томіленко

Фото: Видавничо-освітній проект Портал

За кожною літерою ховаються важливі слова, а за словами – події, постаті, речі, які зробили Україну саме такою, як ми знаємо. Ця абетка пропонує легке, пізнавальне, веселе знайомство з історичними поняттями і нагоду поговорити з дітьми про знакові явища з історії наших теренів.

Унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту:

– друкована книжка;

– детальний бекґраунд за QR-кодом;

– ігрова закладка.

«Країна неслухняних дітей. Сторінка за сторінкою». Валентин Кохан

Фото: Видавництво Ранок

Після сварки з батьками Данилка засмоктало в портал, що відкрився прямісінько в його кімнаті. І вже за мить хлопчик приземлився на якесь зарозуміле дівчисько, яке назвало себе Катрусею. Дивно? Можливо. От тільки Данилкові нема, коли про це думати. Адже його перенесено в дивовижний світ, де можна досхочу кататися на атракціонах та їсти солодощі, де немає дорослих та їхніх дурнуватих правил… Юним читачкам та читачам належить дізнатися про пригоди, які чекають на дітей у цьому незвичному місці, та про те, хто й навіщо всіх тут зібрав. Разом із представниками загадкової цивілізації імбирців діти навчатимуться ділитися любов’ю та цінувати своїх рідних.

Можливо, ця книга стане першим фентезі-захопленням вашої дитини.

«Прикольні вірші». Сашко Дерманський, Світлана Медведєва

Фото: Видавничий дім Школа

До збірки поезій Сашка Дерманського, улюбленого письменника сучасної української малечі та її батьків, увійшли бешкетні та легкі вірші, віршики й віршенята на безліч тем. У притаманній йому «серйозно-жартівливій» манері автор розповідає, чому крокодили зелені, проводить екскурсію музеєм шкоди, дає корисні поради маленьким мандрівникам тощо.

Добірку підготувала Тата Волошина