Якщо ви думаєте, що натхнення – це така штука, яка приходить раптово і не до всіх, то ви помиляєтеся. Натхнення можна викликати за своїм бажанням у будь-який момент і створювати шедеври, які зроблять вас відомим на весь світ! Хочете знати, як? Читайте!

Фото Yakaboo

5. Рей Бредбері «Кульбабове вино» тернопільського видавництва «Навчальна книга – Богдан». Начебто, така дитяча історія, проста і наївна, але скільки чудового в собі несе! Розповідь від імені 11-річного підлітка Дугласа. Це літо 1927 року, літо його очима, літо, коли він подорослішав. У книзі описується кілька історій, що відбуваються в місті N, всі історії тісно пов’язані між собою. Історії молодості і старості, історії страху дорослішання і страху смерті. Книга дає нам підказку, як треба вчитися жити і цінувати кожен момент. Насолоджуватись і бути вдячним у кожному віці за те, що ти ЖИВИЙ.

Фото Yakaboo

4. Ліна Костенко «Триста поезій» видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га». Натхнення без віршів про кохання не існує!

«Спини мене. Отямся і отям,

Така любов буває раз в ніколи».

Просто неперевершені вірші, неперевершена Ліна.

Фото Yakaboo

3. Люсі Мод Монтгомері «Анна з Грін Гейблз» («Енн із Зелених Дахів») видавництва «Урбіно». Є щось неймовірно прекрасне в першому читанні хороших книг для дітей і юнацтва в дорослому віці. Якась особлива романтична ностальгія. Головна героїня цієї легендарної культової серії дуже скоро підкорила незвичайним життєлюбством, чисто літературною уявою та ексклюзивним умінням передати свої фантазії найскладнішими химерно-красивими фразами і рідкісними словами. Блискуча література для дітей, …і для дорослих. Енн обов`язково налаштує вас на романтичний лад.

Фото Yakaboo

2. Тернополянка Надійка Гербіш «Теплі історії до кави» видавництва «Брайт Букс». Здається, цю книгу відомої письменниці, яка народилась на Тернопільщині, міг би написати будь-хто. Якщо просто попрацювати, придивитися – до близьких людей і маленьких радощів навколо. І дійсно, береш ручку, перший-ліпший клаптик паперу і пишеш свої історії і про своє, але такі ж легкі і теплі. Ця книга надає крила в дні, коли руки опустилися, вчить бачити радісні моменти в звичних буднях і залишає після себе приємний післясмак, як у відмінно звареної кави.

Фото Yakaboo

1. Януш-Леон Вишневський «Grand» видавництва «Рідна мова». У книзі є якась магія. Відкриваєш на першій сторінці і не можеш відірватися, напевно, до сторінки сотої. Було цікаво не тільки саме написання, те, якою легкою, зрозумілою і життєвою мовою написаний роман, але і те, що буде з героями далі. Як вони будуть розкриватися з кожною новою сторінкою. Прочитати книгу раджу тим, хто любить прості, не химерні романи, в яких відверті не тільки тіла героїв, а й душі. Хочете надихнутися до створення чогось незвичного? Вам сюди!

Друзі, хочу нагадати, що викладений матеріал є суб’єктивною думкою і не націлений образити тернополян-книголюбів. Чи співпали ваші літературні вподобання з моїми?

Тата Волошина