Ілюстрація Видавництва “Люта справа”

Ейоооу, якщо у вас як і у мене вихідні все ще постають перед очима яскравим спалахом, котрий, немов маяк, освітлює сірі осінні будні, то пропоную їх таки згадати. Ми, власне, недарма зовсім недавно згадали про музику, бо от вона знову з нами, правда на цей раз не так близько, а швидше на фоні – для пробудження фантазії, просторової уяви та проекції цілих таємничих світів.

Цієї неділі у креативному кластері АртНапошті, відбулась подія, що сколихнула наші звичні ритми звуками дарк кантрі. Це все тому, що до нас приїжджав Саша Буль із своїм концертом та презентацією книги «Плющ». І хоч на жаль, я не змогла бути на концерті, вся атмосфера відчувалась навіть через екрани.

Для короткої довідки та усвідомлення крутизни, трохи інформації про автора: поет, автор, музикант людина-оркестр. Думаєте це все? А ні – пісні Саші виконує Корі Тейлор, той самий із Slipknot, він є частиною Me and That Man із загадковим та таємничим дарк-кантрі (вони, до речі, були хедлайнерами на Фестивалі «Файне Місто») та розриває сцени із Behemoth. Цього більш ніж достатньо, щоб зрозуміти, наскільки роман заглибить вас в утопічну атмосферу, у міста, що пронизані ковбойським духом, у минуле зі всіма його темними дверима та горищами. Роман класифікують як неовестерн на українських полях.

Крім цього «Плющ» являється мультимедійним романом, і для кращого усвідомлення та занурення у книзі розміщені QR-коди на пісні, що виконують герої. Думаю ви здогадались, що самим Сашею. А якщо Вам раптом забракне фантазії, щоб уявити всі ті ранчо та ковбойський настрій, то ключем для вас стане буктрейлер, знятий у місцях, де відбуваються дії роману. І я справді рекомендую вам послухати трек «Плющ». Він ніби настояний запахом пороху, звуком дороги, що чекає попереду, містами, які за милими вітринами ховають найстрашніші скелети, ранчо та фермами, що в копицях сіна, ховають далеко не одну а тисячі голок, та чекають, поки ти примостишся відпочити.

Анотація роману говорить, що «Юний коновод Йона один з тих, хто народився в ґетто, де панують закони середньовіччя. Це ґетто ще зовсім недавно було тією країною, яку ми знаємо і любимо. Ті, кому пощастило пережити пандемію, тепер заховані за непроглядною стіною, де немає місця зручній чорно-білій моралі, а насилля, поневіряння та смерть стали звичними речами. У цих умовах хлопець дорослішає, балансуючи між життям та виживанням. Але після вервиці жахливих подій Йоні доведеться пройти шлях у пошуках правди про власне минуле та своєї втраченої кобили — чи не єдиної дорогої йому душі. І найголовніше у цій одіссеї — не втрати себе»

У інтерв’ю Neformat.com.ua Саша розповів, коли прийшла ідея написати книгу: «Коли почалася пандемія, і я зрозумів, що в наступному році мені не світять гастролі, я подумав, що це ідеальний час, аби втілити свою давню мрію. Аби перекрити шляхи для відступу, я оголосив у соцмережах, що берусь за написання книги й обіцяю її закінчити, і взявся до роботи. Аби не розслабляти булки, я встановив для себе план у вигляді мінімальної кількості слів, які я повинен написати. У кращі моменти вдавалося це зробити за кілька годин. Інколи доводилося сидіти до пізньої ночі. Я ходив за письмовий стіл як на роботу. Інакше б цієї книги не було».

Хмари насуваються, друзі мої, стає щоразу цікавіше, тож давайте насолоджуватись атмосферою та дозволимо цій піщано-словесно-музично-книжковій бурі нас накрити.

Sasha Boole – ПЛЮЩ // Буктрейлер

Папороть