Відомий словенський філософ Славой Жижек написав книжку про епідемію коронавірусу. Зробити передзамовлення можна на сайті нью-йоркського незалежного видавництва OR Books. Про це повідомляють на сайті Читомо.

«Коли безпрецедентна глобальна пандемія блискавично рухається планетою, хто краще за найзатребуванішого словенського філософа Славоя Жижека розкриє її глибинні сенси, вразить її химерними парадоксами і поміркує над глибиною її наслідків, і все у такій манері, яка заставить вас обливатися потом та задихатися?», — йдеться в анотації.

Також зазначається, що, пишучи в його звичному бріо та з любов’ю до аналогій у популярній культурі (Квентін Тарантіно та Герберт Велз зустрічаються на сторінках поряд з Гегелем та Марксом), Жижек показує стислу та провокативну картину кризи, яка розширюється, охоплюючи нас усіх.

Відомо, що Жижек не отримає з цієї книжки роялті. За його згодою, видавництво передасть усі гонорари незалежній міжнародній медичній гуманітарній організації «Лікарі без кордонів».

 

OR Book Going Rouge

 

На сайті Читомо опублікували невеликий уривок з нової книжки:

«Наші ЗМІ безконечно повторюють формулу «Без паніки!» і тоді ми отримуємо всі дані, які не можуть не викликати паніку. Ситуація нагадує ту, яку я пам’ятаю з юності в комуністичній державі, коли урядовці регулярно запевняли громадськість, що немає причин для паніки. Ми всі сприйняли такі запевнення як явну ознаку того, що вони самі панікують.

 

У паніці є своя логіка. Той факт, що у Великій Британії через паніку з коронавірусом з магазинів зникли навіть рулони туалетного паперу, нагадує про дивний інцидент із туалетним папером з моєї юності в Соціалістичній Югославії. Раптом почала поширюватися чутка, що туалетного паперу не вистачає. Влада негайно висловила запевнення, що туалетного паперу вистачає для нормального споживання, і, що дивно, це було не тільки правдою, але люди в основному навіть вважали, що це правда. Однак пересічний споживач міркував так: я знаю, що туалетного паперу достатньо, і чутки неправдиві, але що робити, якщо деякі люди сприйматимуть цю чутку серйозно і, в паніці, почнуть скуповувати надмірні запаси туалетного паперу, викликаючи фактично дефіцит? Тому я краще сам зроблю запаси. Не треба навіть вірити, що хтось сприйме чутку всерйоз — достатньо припустити, що хтось інший вважаює, що є люди, які сприймають чутку всерйоз — ефект той самий: відсутність туалетного паперу в магазинах. Чи щось подібне сьогодні не відбувається у Великій Британії та Каліфорнії?».