Фото видавництво “Навчальна книга – Богдан”

24 квітня виповнилося 218 років з дня народження закарпатського будителя Олександра Духновича (1803-1865).

Тернопільське видавництво «Навчальна книга – Богдан» видало книгу ужгородського журналіста і письменника Олександра Гавроша «Загадковий Духнович», що присвячена постаті одного з найвідоміших закарпатців ХІХ століття, повідомляє zakarpattya.net.ua.

Це перше видання про греко-католицького священика-просвітителя, що побачило світ за межами Закарпаття. Головною причиною для видання «Загадкового Духновича» стало бажання познайомити всю Україну з цією особистістю — письменником, істориком, церковним і громадським діячем. Бо довкола його імені й досі точиться чимало суперечок.

Автор пропонує своє викладення спадщини «батька Духновича», як називали священика ще за життя.  До видання увійшли уривки зі щоденників, листів, автобіографій будителя, подані сучасною літературною мовою, а також статті Олександра Гавроша, його ж оповідання про дитинство Духновича «Родинна таємниця» та п’єса про останні години життя «Люб’язнійший приятель». У книжці вміщено також інтерв’ю з найвідомішою духновичезнавицею Оленою Рудловчак, думки авторитетних дослідників, вірш Шевченківського лауреата Петра Скунця.

У серії «Ім’я на обкладинці» тернопільського видавництва вже виходили друком інші документальні книжки Олександра Гавроша про Закарпаття: «Казки і казкарі», «Таємниця Ерделі», «Останній опришок Микола Шугай», «Нескорена Карпатська Україна».