У селі Настасів вперше організували обласну літературну премію імені Ярослава Павуляка. Настасів — родинне село відомого українського поета, члена двох творчих спілок — Національної спілки письменників України та Словаччини. Організувати конкурс, розповів доктор мистецтвознавства Олег Смоляк, планували ще два роки тому. Провести хотіли цьогоріч до дня народження поета, та дату змістили через карантин.

Літературну премію вручали у двох номінаціях «За кращу збірку молодого поета» та за популяризацію творчої спадщини Ярослава Павуляка. У першій номінували двох лауреаток Наталію Близнюк та Ірину Табак. Молода поетка Наталія Близнюк видала збірку «Печать Іоанна» три роки тому. Її подала на конкурс. Також декламувала свою поезію і Ярослава Павуляка. Авторка розповідає, що творчістю талановитого краянина зацікавилася на літературному об’єднанню, коли вперше почула його вірш.

– Це справжній і дуже талановитий поет. Буває таке, що поет розкручений і його твори так не вражають не торкають за душу, а тут настільки яскрава образність, що аж за серце бере, це індивідуально може бути, – авторка збірки «Печать Іоанна», лауреатка обласної літературної премії імені Ярослава Павуляка Наталія Близнюк.

Студентка педагогічного університету Ірина Табак свої ліричні вірші до збірки «На відстані вій» написала ще в 16-17 років.

Збірки конкурсанток оцінювали за сімома критеріями, враховували художню виразність, образність, метафоричність. Видання Ірини Табак та Наталії Близнюк журі оцінили однаковою кількістю балів. Відтак, грошову премію, у розмірі 10 тисяч гривень лауреатки розділили.

У другій номінації нагородили організатора конкурсу, доктора мистецтвознавства Олега Смоляка. Він досліджує творчу спадщину поета Ярослава Павуляка, видав три книги «Ярослав Павуляк у споминах», «Ярослав Павуляк у слові», «Художньо-виражальні засоби в поезіях Ярослава Павуляка».

Літературна премія імені Ярослава Павуляка відбуватиметься щороку, наприкінці квітня. Тож організатори запрошують приєднуватися молодих поетів краю.