Археолог Володимир Захар’єв видав книгу про Плоскирів XVIII століття, повідомляє газета “Є”.

Кольорове, ілюстроване видання на 100 сторінок створене на основі звіту про археологічний нагляд за копанням котловану під забудову на вулиці Староміській (офіційно ділянка зареєстрована на вул. Кам’янецькій 11/1 у м.Хмельницький).

Саме під час цієї роботи Володимир Захар’єв, археолог, старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії та культури Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв зумів дослідити частину вулиці, яку, за словами, науковця, можна з впевненістю датувати першою половиною – серединою XVIII століття. У котловані ним було зафіксовано три об’єкти, які свого часу використовувалися як житла чи торгівельна інфраструктура. А також знайти велику кількість датуючого матеріалу, зокрема кераміки, скляних, кістяних та навіть дерев’яних виробів.

Книга містить не лише деталі про археологічні дослідження Плоскирова періоду XVIII, а й понад 170 оригінальних фотосвітлин і не лише з розкопу, а й аналогії з інших місць України. А ще півтора десятка карт і схем-узагальнень.

«Це майже повна візуалізація. Машина часу, завдяки якій потрапляєш на 300 років у минуле рідного міста», – каже Володимир Захар’єв.