фото: facebook.com/d.k.nazva

Перед очима людини ХХІ століття мистецтво твориться наче із глини, і кожен з нас додає до нього свої кольори та мазки. Ми можемо взаємодіяти з ним, можемо обирати жанри, що нас задовольняють, можемо бути пасивними колекціонерами та слухачами, а можемо відвідувати виставки, концерти, фестивалі і набиратись через них натхнення та енергетики.

Тому сьогодні мова піде про справді особливий фестиваль, що виник не так давно, проте являє собою цілком унікальне дійство. Його прозвали «Фестиваль синтезу мистецтв та артистичних експериментів». Офіційна ж його назва «Воргола». Проходить він у Львові, та збирає навколо себе поетів, музикантів, акторів, режисерів, постановників – людей всіх жанрів та настроїв.

Відбувається він кожних три місяці, започаткований Львівськими митцями та журналістами. Названий на честь засновника поп-арту Енді Воргола, який, як всім відомо, мав українське коріння. Особу Воргола вибрано не просто так – вся суть у мультиталанті митця, що займався як кіно так і музикою, як живописом так і театром, як режисурою так і фотографією, один з перших створював колажі та зробив мистецтво із простої реклами. І «Воргола» абсолютно так само вміщає у себе поліфонію із видів творчості. Започаткували фестиваль команда Дому культури «NAZVA», літературного роз’єднання «Грань» та журналу «Артефакт».

До слова, серед матеріалів журналу Артефакт ви можете знайти статті присвячені Тернопільським поетам, а саме Роману Воробйову з його збіркою «Гіркий берег літа», молодому поету Саші Алєксєєву та Василеві Махну.

Самі ж вони говорять про фестиваль так: ««Воргола» — це цілковитий андеграунд та масова культура. Це академізм та бунт. Це читання, виставки, виступи, перформанси, публічні дискусії та антивистави. Перший фестиваль ми всі разом організували та провели у жовтні 2021 року. Другий заплановано на 21, 22 та 23 січня 2022».

Саме так, відкриття фестивалю вже завтра, але він триває три дні, тому, за бажання, ще можна придбати квитки і поринути у цей геппенінг! Завтрашній день особливо цікавий як своїм наповненням так і тим, що відкриватиме його поетка та мисткиня з Тернополя – Соня Ленартович та львів’янка Яся Саєнко.

Почнеться все із групової виставки Софії Ленартович, Мар’яни Косики й Олени Каїнської, які зробили особливу добірку картин, що ілюструють поезію Софії. Проте ви зможете спостерігати не лише за візуальним звукорядом, а й насолодитись читаннями дівчини, яка впродовж вечора тішитиме вас своєю творчістю.  Після відкриття відбудеться показ відеопоезії «Гріхи» Софії Ленартович, яка побувала на конкурсах у різних країнах світу! Цій роботі не дарма приділяють стільки уваги й часу. У попередніх матеріалах ми розповідали про всі почуття та концепцію відеопоезії Соні.

Далі глядачів чекатиме музично-поетичне дійство Софії та Ясі, що згодом повільно перейде у ще одну музично-поетичну (але вже зовсім іншу за характером) акцію разом із гуртом Nazva.

Загалом вас чекають літературно-музично-художні перфоманси від Марії Микитенко, Орисі Савчин, Павла Гоца, Ростислава Кузика, Романа Коржика та багатьох інших.

Мистецтво живе, поки є його глядачі і поки є ті, хто щиро вірить у його магію. А щоб її відчути – її потрібно бачити.

Папороть