Фото Boydell & Brewer Ltd

У Великобританії презентують переклад книжки «Всесвіт за колючим дротом. Спогади й роздуми дисидента» Мирослава Мариновича. Про це повідомили на сайті видавництва Boydell & Brewer Ltd (Великобританія), де у середині травня побачить світ видання.

Переклад здійснила Зоя Хаюк, редакцію – Кетрін Янгер.

Видавництво Boydell & Brewer Ltd була засноване в 1978 році видатними вченими-істориками Річардом Барбером та Дереком Брюером. Видання виходить у серії «Рочестерські дослідження у Східній та Центральній Європі».

Назва англійською «The Universe behind Barbed Wire. Memoirs of a Ukrainian Soviet Dissident».

Автор книги у брежнєвські часи відбув 10 років ув’язнення в концтаборі та на засланні за участь у правозахисній Українській Гельсінкській групі (УГГ). Це була перша легальна а не підпільна група Руху опору, яка, діючи тривалий час, відкривала всьому світові ситуацію з правами людини в підрадянській Україні.

Народжений у Галичині вже після Другої світової війни і вихований у радянській школі, автор показує у своїх спогадах роль галицької родини у формуванні позиції спротиву тоталітарному режимові. Живо, цікаво й відверто розповідає про життя в підрадянському Києві в епоху Гельсінкського руху, про діяльність УГГ та її членів, про несправедливі арешти і радянське кривосуддя. Детально змальовує картини життя політичних в’язнів у концтаборі. Описує обставини свого заслання в Казахстані. Велику увагу приділяє духовному зростанню людини. Ділиться своїми роздумами про дисидентство і природу тоталітаризму. І врешті виносить присуд комуністичній системі.

Українською книжка вперше побачила світ 2016 року у Видавництві УКУ.

Фото Видавництво УКУ