ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОЕТИЧНОЇ ЗБІРКИ ІННИ ХРАЩЕВСЬКОЇ. Фото: Прочитай. Книгозбірня

Поезія – одна з тих форм мистецтва, якій зовсім не пасує поспішати. Вона підкрадається повільними кроками, настояними на часі. Вона в будь якому разі огорне ті серця, якій їй потрібно, та ніжно накриє своїм покривалом, щоб зігріти у ті вечори, коли по-особливому хочеться весни.

Сьогодні мова піде саме про таку поезію. 20 січня у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась презентація дебютної збірки Інни Хращевської під назвою «Відзначена віршами». Сама збірка побачила світ минулого року у видавництві «Крок», а презентація відбулась ще у серпні, в Центрі Єловицьких (Ланівці), куратором якої незмінно виступає Юрій Матевощук.

«Відзначена віршами» – перша збірка поетки. За словами Інни, вона довго не могла наважитись ТАК привідкрити душу світові та показати свої вірші, проте перемога  у літературно-художньому конкурсі «Спльонтані дороги додому» у номінації «Поезія» таки додала їй натхнення на цей крок. Сподіваюсь, що незабаром ми побачимо вже наступну віршовану книгу, адже чимало робіт авторки ще чекають свого часу.

Вже у 2022 році модератором презентації була Віра Горошок, яка провела вечір у невимушеній та дружній атмосфері, що так пасувала самій збірці, повідомляють на фейсбук-сторінці Відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Почала свій виступ Інна Хращевська словами «Якщо Бог нам дає талант, ми не можемо ним нехтувати». На заході вона поділилась тим, що стало для неї головною мотивацією та головним натхненням для написання віршів, розкрила свій внутрішній світ та все таїнство поезії. Також ознайомила присутніх з літературно-художнім альманахом. Він складається із творчості молодих митців – літераторів  Лановеччини, на що надихнув мистецький доробок славетного земляка Івана Марчука, і куди увійшла поезія літераторки.

Інна коментувала кожний розділ збірки, аби слухачі могли сповна її відчути та зрозуміти. Крім цього, на презентації звучала інтимна лірика Інни Хращевської в авторському виконанні під музичний супровід.

Збірку ідеально характеризує передмова Неоніли Дзюби, яка написала: «Авторка відважилась відкрити свою душу світові, розповісти про найтонші порухи, біль і переживання. Тут інтимна та медитативна лірика, що розкриває глибинні пласти внутрішнього світу, а також місця сили, духовної енергії, що наповнює єство бажанням жити і творити».

Фото: Прочитай. Книгозбірня

Інна подарувала читачам книгозбірні свою збірку «Відзначена віршами» після завершення заходу.

Де пальми хитають вітрами розпатлані віти.
І бриз заспокоїть розламані злами душі.
І вчилася б жити. І мову чужу розуміти.
Любити ті грози. Або ті нізвідки дощі.

Палітра кольорів збірки Інни досить різноманітна, щоб прикрасити ваші, місцями похмурі, зими.

Папороть