Готуючи матеріал до рубрики «Топ-5 книжок відомих тернополян», зателефонувала до нашого земляка Віктора Павліка, щоб дізнатись його літературні уподобання, і застала співака на зйомках неймовірного музичного відео до Великодня. А тому не можу оминути увагою цей момент і хочу передати вам, дорогі читачі, кілька слів, як-то кажуть, з перших вуст. Також Віктор надіслав фото та відео з локації зйомок спеціально для підписників Тернопільського читального клубу.

Великодній проєкт Олександра Пономарьова – піснеспів «Христос Воскрес», який виконується у всьому світі, але на різні мелодії. Олександр написав до нього свою музику, покликав ще 11 співаків на тюльпанове поле під Києвом, і всі вони 12-ма мовами заспівали Великодній тропар. Віктор Павлік виконав свою частину святої пісні турецькою. Всього в цьому масштабному відео було задіяно близько 100 осіб, а побачити його зможемо вже 2 травня на Великдень.

Що стосується читання книжок, то тут, зізнається співак, все не так, як того хотілося б. Останнім часом Віктор Павлік більше читає ноти та тексти пісень, а також сам пише вірші. «На жаль, часу для читання літератури катастрофічно не вистачає, і карантин тут зовсім не допоміг, – сміється Віктор, – адже діти, творчість, участь у благодійних проєктах забирають багато часу, а тому, перефразовуючи назву своєї пісні, деякі книги можуть залишитися просто недочитаними» (прим. авт. – мається на увазі композиція Віктора Павліка «Недописана книга», слова і музика Олени Тополі (Alyosha)). Але зізнається, що в домашній бібліотеці має свої літературні уподобання й улюблені твори.

Віктор Павлік віддає перевагу класиці, а тому, як і кожен порядний тернополянин, має вдома примірник «Кобзаря». Вірші Тараса Григоровича багатьма виконавцями покладено на музику, його твори надихають, когось, можливо, дратують, але точно не залишають байдужими.

Всі ми знаємо, що Віктор є щирим християнином, а тому не дивно, що є в нього і найголовніша з книг – Біблія. Співак зізнається, що Слово Боже часто допомагає у важкі життєві моменти.

Фото Видавництво ТаТиШо

Ще одна книга, яку радить прочитати Віктор Павлік, «Конотоп – земля легенд» Руслана Горового. Це своєрідний роман з коротких історій, що набули культової популярності після публікацій у фейсбуці автора. Сам Віктор, та ще багато українських селебріті, серед яких Ірма Вітовська, Олексій Мочанов, Іван Леньо, Тарас Тополя, Фоззі та інші, долучилися до створення однойменної аудіокниги та начитали твори, що входять до її складу.

Фото Сергій Лазо

«Окрім того, – зізнається співак, – багато книг дарують, і я все ще не полишаю спроб і надії їх прочитати. З останніх можу пригадати подарунок від міністра туризму Єгипту – книжки про країну та її цікаві місця. Також окремо хочу згадати подарунок мого давнього друга, автора багатьох моїх пісень Сергія Лазо. Він подарував мені свою крайню книгу «І я люблю». Як зазначає сам автор, «моя книга про мистецтво жити, кохати і вмирати».

Також Віктор Павлік передав підписникам Тернопільського читального клубу найщиріші вітання з нагоди прийдешнього свята Воскресіння Христового, а також побажав усім міцного здоров’я, миру та побільше часу на улюблені книжки тим, хто читає і успішно дописати тим, хто їх пише.

Віктор Павлік – Недописана книга (Official Video)

Анюта Лазорко для ТЧК