Франківське видавництво “Лілея-НВ” з нагоди 25-річчя видало збірку «25 есе про головне», повідомляє інтернет-видання “КУРС”.

13 жовтня 1995-го зусиллями активіста, історика, краєзнавця за покликом серця Василя Іваночка в Івано-Франківську постало видавництво «Лілея-НВ».

“І ось тепер Василь зібрав нас 25 під спільною обкладинкою. Дружніх одне до одного і не дуже, ще сильніше зближених за минулі роки і, мабуть, назавжди розійдених. Не страшно: саме так – із не зовсім пояснюваними для стороннього спостерігача симпатіями й антипатіями, братаннями й чварами – в усі часи та в усіх країнах і виглядає літературний процес. Процес минає, книжки залишаються. Конкретно з цієї байдужий до внутрішньолітературних поділів читач довідається про те, що є важливим для авторів, які іноді самі собі здаються антиподами, але у віддаленішій перспективі можуть виявитися багато в чому подібними”, – відгукнувся про ювілейну збірку один з авторів видавництва Олександр Бойченко.

Книжка – це переважно есеї, але є й кілька інших жанрів. Серед представлених у ній авторів є кілька легендарних, яких уже немає з нами. Це Кривенко, Кожелянко, Покальчук, Лишега, Римарук.

“Всі, хто однак вирішив дочекатися святкування лілейного ювілею у строгому – біблійному – значенні цього слова, мусять ще раз якось протриматися цілих двадцять п’ять років. Чого – незалежно від переконань та упереджень – я нам усім і бажаю”, – привітав видавництво Сашко Бойченко.