Українське видання про невиліковних хворих номінували на Книгу року від ВВС, повідомляє НВ.

Зовсім не є страшною книга про життя, смерті і всім, що між ними української викладачки і активістки Анастасії Леухін потрапила в список претендентів на премію Книга року-2020 від ВВС Україна.

Книга потрапила в десятку книг в категорії Есеїстика.

Відзначається, що це книга про життя після поганих новин з лікарні. У ній авторка зібрала поради лікарів і психологів, а також справжні історії з життя, зокрема, історії своєї сім’ї.

«Сім’ям тяжкохворих людей вона допомагає прожити час хвороби і показує, що в день постановки діагнозу життя не закінчується. Для лікарів і медсестер стає путівником в життя і переживання пацієнтів. А значить – допомагає розмовляти з пацієнтами з меншим стресом для обох сторін. А для українців в цілому – показує, як окрема людина може своїми руками зробити зміни в медицині, просто подарувавши книгу медику або пацієнтові », – йдеться в повідомленні.

За словами автора, українське суспільство не готове говорити про смерть. Звідси відсутність в Україні культури системної благодійності в паліативної сфері.

«Майбутніх медиків в університеті досі не вчать спілкуватися з пацієнтами, повідомляти погані новини. Тому і чуємо постійно про ситуаціях, коли про рак людина дізнається від лікаря в коридорі або з папірця в конверті. Таке відсторонення від пацієнта для лікаря є певною захисною реакцією », – каже Анастасія Леухіна.

Повідомляється, що видання також підтримали відомі люди України. Історії з книги прочитали актриса Ірма Вітовська, телеведуча Соломія Вітвіцька, громадська активістка і чемпіонка світу з карате Уляна Пчелкина і інші відомі люди України.