Фото НОВА Тернопільска газета

22 вересня в музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відбулася презентація книги “Боротьба за українську державність 1917-1921 років на Тернопільщині: місця пам’яті”, повідомляє Іванка Гошій на сайті НОВА Тернопільска газета.

У книзі зібрано дані про пам’ятники, захоронення, цвинтарі періоду УНР, ЗУНРу на території Тернопільщини.

– Ця книга – результат 20-річної праці всього нашого колективу, – зазначила заступниця директора Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини Людмила Строцень, та додала, що оскільки саме цей пласт історії не піднятий, і цими пам’ятками ніхто ніколи не займався. З видання також можна дізнатись, як у період радянського режиму мешканці Тернопільщини переховували пам’ятники борцям того періоду та берегли їх.

Керівником проєкту виступила Марина Ягодинська, директорка Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини, упорядником – історик та краєзнавець Володимир Салук. Також зазначають, що до збору інформації про пам’ятки по селах Тернопільшини долучилось багато краєзнавців.