У Тернополі в біліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» Степан Галябарда презентував восьму збірку поезій «Моя душа для вашої співає». Знаний поет-пісняр зібрав у виданні понад двісті пісенних поезій. Їх написав за останні тридцять років. У збірці є і відомі тексти пісень «На Україну повернусь», «Яворина» і нові, які тепер співає Степан Галябарда.

– Кажуть, видають вибране, у мене тут зібране. Тут усе краще, що співалося і співається зараз артистами й мною. Назва така, тому що раніше ніхто мене автором знаних пісень не називав. Тому почав співати сам.

Зустрітись із земляком, послухати його поезії прийшла Марія Смоляк. Жінка родом з села Постолівки, яке неподалік рідного автору Суходолу, що на Гусятинщині.

– Його поезія зрозуміла, приземлена. Я читаю її уже давно, маю одну збірку з автографом. Дуже нею дорожу, люблю перечитувати кожен вірш і навіть наспівувати, – каже пані Марія.

Розмова зі Степаном Галябардою розпочалася з ліричної поезії автора, зачитаною бібліотекаркою Оксаною Лехіцькою: «Знов приходить призначений час нам зійтися на щиру розмову. Я повторюю знову і знову: «Я люблю тільки вас, тільки вас». – І вас щиро любимо, і запрошуємо до бесіди.

Степан Галябарда читав свої поезії, декламував їх і актор Тернопільського драматичного театру, народний артист України В’ячеслав Хімяк. Завершився творчий вечір віршем, присвяченим тернополянкам та автограф-сесією.

Зазначимо, збірку «Моя душа для вашої співає» надрукували у видавництві «Астон». Тираж – півтисячі примірників, але, за словами поета, планують збільшити.

Презентація нової збірки Степана Галябарди відбулася за підтримки ГО «Тернопільський читальний клуб». Його засновники – любителі книги Іван Білах, Василь Тарас, Юрій Ковальков.

– Ми хочемо збирати в атмосфері клубу істинних фанатів і любителів книги для дружнього, неформального спілкування з авторами та між собою. Ми постараємось зробити так, щоб люди, які прийшли на заходи клубу, відчули радість і задоволення від спілкування з однодумцями, захотіли самі виступити з ініціативами й пропозиціями щодо подальшої роботи, – розповів Іван Білах.

Читати книжку це одне, а от слухати поезію з уст самого поета – це зовсім інші емоції та переживання, каже Василь Тарас. – Символічно, що із зустрічі з нашим земляком Степаном Галябардою відбулося відкриття Тернопільського читального клубу.