Вирушити до семи українських міст, аби зустрітися з відомими письменниками. Команда  мистецького фестивалю “Ї” відправилася у літературні мандри під назвою “До всіх своЇх”. Кажуть, ідея сісти в бусик та поїхати, зародилася у них ще під час карантину. Про це розповіли журналістці TV-4 Тетяні Скибі.

– Ідея була у тому, щоб письменники показали локації, які згадані у їхніх творах. Коли ти йдеш містом  і Олександр Ірванець чи Макс Кідрук каже “ось цей будинок, де відбулися певні дії, якщо пам’ятаєте, якщо читали”. Тобто наша ідея – максимально відтворити атмосферу міста через книги, через сюжет книг. В одному місті письменники говорять про абсолютно різні локації. І це дуже круто, бо пишуть про різне, говорять про різне, – розповіла комунікаційниця “Мистецького фестивалю “Ї” Зоряна Юзвін.

У свою першу мандрівку команда відправилися у Рівне. Там вони побували у гостях в Олександра Ірванця та Макса Кідрука. Разом з ними наживо побачили дев’ять локації зі сторінок книг авторів. Зізнаються, ініціатива “До всіх своЇх” дозволяє по-особливому відчути домашню атмосферу письменників.

 

На цій зустрічі Олександр Ірванець запросив нас до себе додому, пригостив пиріжками з капустою та чорницею, які напекла його мама. Ми загадали старі, давні історії, зокрема з Митецького фестивалю “Ї”. І, як на мене, це не те, що дуже популярне, таке дуже домашнє. Ну, для всіх своїх, – ділиться враженнями від поїздки Зоряна Юзвін.

 

У неділю, 9 серпня, команда проєкту “До всіх своїх” їздила до Калуша, аби зустрітися з Юрком Іздриком. На сторінці “Мистецький фестиваль”Ї” у фейсбуці відбуваються онлайн-трансляції поїздки. Також презентують відеорепортаж з міста. Заключний випуск проєкту зніматимуть  у жовтні у Тернополі.