Фото з телеграм-каналу РМ: комікси + фантастика

Неоднозначні відгуки викликала державна закупівля дитячої книги коміксів новозеландської письменниці й ілюстраторки Кейті О’Нілл “Принцеса + принцеса: довго і щасливо”. Ще на початку року книга надійшла в українські бібліотеки за результатом голосування Експертної ради, до якої входять книжкові оглядачі, керівники бібліотек, журналісти та освітяни, повідомляє BBC Україна. 1240 примірників по 90 грн за книгу закупив Український інститут книги.

За дитячий комікс “Принцеса + принцеса: довго і щасливо” його авторка Кейті О’Нілл отримала премію інтернет-журналу для жінок-лесбійок, ісексуалів і квір-спільнот Autostraddle. За сюжетом книги, хоробра принцеса Аміра рятує добру принцесу Сейді з вежі. Хоча спершу Сейді сплутала свою рятівницю з чоловіком. Також в книжці описані інші пригоди дівчат та принца, якого назвали Дурило.

Фрагменти книги RIDNA-MOVA.COM

Сюжет книги не сподобався депутатам, релігійним громадам та активістам, оскільки у відносинах головних героїнь побачили лесбійські мотиви та приниження чоловіків, а відтак вилучити комікси з бібліотек вимагали депутати Луцької та Чернігівської міськради, Одеської облради, культурні об’єднання Івано-Франківська та християнські спільноти. Деякі активісти вважають, що такі книги за державні гроші купувати не можна. В той же час багато тих, хто читав книжку, зазначають, що жодних відвертих сцен там немає й вона хороша.

“Ми категорично не згодні з тим, що комікс “Принцеса + Принцеса: довго і щасливо” – пропагандистський твір. Це комікс про важливість власного вибору, про усвідомлення того, що люди різні й про терпимість до цього. Комікс дуже обережно торкається тем романтичних стосунків і терпимості різних моделей гендерної поведінки. Жодних відвертих сцен там немає й бути не може”, – заявили у видавництві “Рідна мова”, яке переклало й видало цю книгу.

Український інститут книги пояснив, що також не вважає цю книгу такою, яку варто вилучити з бібліотек, адже за неї проголосували фахівці.

У Міністерстві культури та інформаційної політики України повідомили, що не будуть вилучати книжки з бібліотечних фондів.