Серця їхні говорять єдиною мовою світу, і кожен, якщо в ньому є хоч атом людяності, скаже: «Найкраща — моя мама», адже немає меж її ніжності, хто б не була вона, де б не жила, не росла, яка б кров не змушувала битися її серце…

Фото TeNews

“Мама, матінка, матуся” – назва книги, яка вийшла друком минулого року і об’єднала понад сотню авторів зі всієї України. Серед них краянка зі Струсова, обдарована поетеса Ірина Скасків. Ось вони, найсокровенніші її рядки:

“Зіткане з тепла й любові,

 Із терпіння та добра

 Найсвятіше в світі слово,

 Найдостойніше пера!

 Мама – Янгол! Сонце!

 Ліки! Втіха! Пристань!

 Світлий шлях!

 Від початку і довіку

 Всесвіт в маминих очах!

 Добра ненька сину й доні

 Живить віру й почуття,

 Дев’ять місяців у лоні,

 А  у серці – все життя!!!”

Фото видавництво Комора

Оксана Забужко “Після третього дзвінка вхід до зали забороняється”. Це збірка, яка складається з одинадцяти оповідань та однієї повісті, яка й дала назву виданню. У центрі повісті – мати і донька та реалії сьогодення – неоголошена війна на Сході України. Складний твір про те, наскільки важливо говорити і бути почутою.

Фото видавництво Фабула

Колм Тойбін “Завіт Марії”. Провокативна та зворушлива книжка сучасного ірландського автора, у якій розповідь ведеться від імені Діви Марії, матері, в якої забрали сина. Автор бачить Марію людиною, жінкою. Вона – не зображення на о́бразі, а людина з думками, почуттями, бажаннями. Марія постає перед читачем настільки людяною, що страх в ній переважує всі чесноти. Любов матері до дитини є дуже вразлива, але в цьому і полягає найвищий дар.

Фото Yakaboo

Люко Дашвар “Мати все”. Історія професорської доньки у якої було все: турботлива мама, коханий чоловік, гарна квартира, вдосталь грошей – ідеальне життя. Але як всі прекрасно знають — “багаті теж плачуть”. “Мати все” – книга про взаємини дітей і батьків, про часом маніакальну залежність жінки від чоловіка, яка ще досі така сильна в пост-радянському суспільстві, про сім’ї “вищого” світу і їх проблеми і турботи. Я думаю ця книга викличе суперечливі почуття у всіх.

Колектив ТЧК щиро вітає наших найдорожчих з Днем матері!

Добірку підготувала Тата Волошина