Ще вчора ми повідомили вам про те, як здобути іменні премії. Проте, якщо ж Ви вважаєте себе початківцем у сфері письма, то пропонуємо до вашої уваги ряд фестивалів та конкурсів. Ви можете обрати той, який найбільше до душі. І стати не лише слухачем, а учасником – автором. Якщо ви чекали щасливого випадку, то вважайте, що він настав! Не баріться, а користуйтесь можливістю.

 

Поетичні «квартирники»

Національні спілка письменників України реалізовує в рік свого ювілею поетичні «квартирники». Поети-секретарі  НСПУ будуть співорганізаторами й ведучими в названих  музейних закладах, визначивши з музейниками  формат, кількість учасників, дати й час проведення. Планувати заходи логічно впродовж усього ювілейного року. У когось подібна традиція вже існує, хтось її поновить, а хтось зробить поетичні «квартирники» постійними. Все залежить від нас.

Охочі взяти участь у поетичних «квартирниках» (Київ, Обухів, Ірпінь) можуть  записатися за телефоном 067-440-79-68.  Детальніше тут.

 

Фестиваль «Місяць авторських читань»

Ілюстрації з фейсбук-сторінки фестивалю «Місяць авторських читань»

В Україні триває найбільший транскордонний літературний фестиваль Центрально-Східної Європи «Місяць авторських читань» (МАЧ). Модерувати українську лінію будуть Ганна Улюра, Олена Гусейнова та Єва Райська.

Цьогоріч у фестивалі беруть  участь 16 українських, 5 чеських та 10 словацьких письменників і письменниць. Почесним гостем 2021 року стала Словаччина. Також МАЧ дослухався до своїх глядачів і глядачок і розширив українську програму.

Події тривають онлайн, із синхронним перекладом  щовечора – з 1 по 31 липня. Детальніше тут. 

 

Ше.Fest: Ірпінь

Ілюстрація з фейсбук-сторінки фестивалю “Фестиваль Тараса Шевченка “Ше.Fest” | ШеФест”

17 липня в Ірпені відбудеться захід у рамках проєкту “Ше.Fest мандрує країною”. Проєкт “Ше.Fest мандрує країною” відбувається напередодні всеукраїнського фестивалю Ше.Fest, який стартує на батьківщині Тараса Шевченка, у Моринцях, 21-22 серпня. Також заходи прєекту завітають до Броварів, Одеси та Первомайська.

Вхід для всіх вільний та безкоштовний, фестиваль — безалкогольний. Детальніше тут. 

 

Літературний фестиваль-воркшоп для молодих письменників «Прописи»

Ілюстрація: Український ПЕН

Фестиваль пройде 9-12 вересня в Івано-Франківську. Для 10 авторів та авторок, відібраних за конкурсом, Український ПЕН організує індивідуальні заняття з досвідченими менторами й менторками – Вікторією Амеліною, Галиною Крук, Тарасом Прохаськом та Ганною Улюрою. Лекції і воркшопи для учасників проведуть зокрема Лариса Денисенко, Роман Малиновський, Богдана Неборак і Тетяна Терен. Для широкої аудиторії в рамках “Прописів” запланована публічна програма, до якої долучиться, з-поміж інших імен, Юрій Андрухович. Куратором проєкту стане поет, перекладач, віцепрезидент Українського ПЕН Остап Сливинський, координатором – перекладач, проєктний менеджер ПЕН Андрій Вахтель. Детальніше тут. 

 

Карпатська Літературна Резиденція 2021

Ілюстрація: Карпатська літературна резиденція

Резиденція відбудеться у смт. Славське, Сreative Residence MC 6 з 2 по 16 вересня 2021, або з 20 вересня по 4 жовтня 2021 (два заїзди на вибір).

Хто може подаватись на Open-Call:

  • Письменники, які подадуть свої кандидатури, заповнивши гугл-форму до 31 липня 2021 23:59. Письменники, які мають контракт з видавництвом на видання книги у 2021 — перше півріччя 2022 (і працюватимуть над книгою під час КЛР).
  • Автори-початківці, які подадуться на конкурс, заповнивши гугл-форму до 31 липня 2021 23:59, в якій зокрема мають прикріпити:Резюме або коротко автобіографічну довідку; Есей на тему «Дія відбувається в Карпатах” (обсягом до 3 сторінок). Усі учасники мають бути старшими 18 років і готовими брати участь у резиденції протягом 14 діб у визначений умовами час. Детальніше тут. 

 Огляд підготувала Ірина Гороховянко