22 липня – День гамака. Не дивно, що є таке свято, адже це підвісне ложе легке в конструюванні, транспортуванні та надзвичайно зручне. І якщо ви полюбляєте «повалятися» в гамаку, сьогодні сміливо це робіть, адже маєте чудовий аргумент – свято! А щоб додати більше користі цьому заняттю, візьміть із собою книжку одного з тернопільських видавництв.

Ілюстрація видавницва «Підручники і посібники»

Любителям лежання в гамаку і споглядання зірок крізь вікно на даху рекомендуємо фантастичну повість «Легенда» авторства Романа Росіцького видавництва «Підручники і посібники». Ось яку анотацію до книги подають у видавництві: Як бути, коли загрозу для інших бачиш тільки ти, а більшість сприймає її як щось абстрактне? Як вчинити далі: сидіти склавши руки чи намагатися розібратися у проблемі і спробувати запобігти сотням смертей? Саме цей вибір належить зробити молодим кордесійським ученим Тарвісові Кратлу і Честі Аврідарі. А оскільки легких шляхів до перемоги не буває, то і головним героям доведеться виявити всі свої найкращі якості, змагаючись із людською тупістю, упередженістю і байдужістю.

Ілюстрація видавництва «НК-Богдан»

Якщо ж ви прихильник лежати в гамаку і думати, розплутувати складні історії, то сміло беріть з собою детектив Джеймса Гедлі Чейза «У мене на руках чотири тузи» видавництва «НК-Богдан». В сюжеті книги розповідається про колишнього удатного юрисконсульта Джека Арчера, який остаточно пустивсь берега та перетворився на примітивного шахрая, шантажиста, ще й вимагача. Знайшовши собі до компанії геть аморальних типів, він захотів зірвати неабиякий куш — два мільйони доларів, підставивши своїй колишній роботодавиці привабливого жиґоло, а потім розігравши сцену з його викраденням. Проте цього разу людська ницість і підступність виявилися безсилими проти чесності й благородства. Саме такі якості притаманні дворецькому шантажованої мультимільйонерки Гінклю, який зводить нанівець усі злочинні наміри лиходійників, рятуючи свою господиню від ганьби та фінансових утрат.

Ілюстрація видавництва «Мандрівець»

Якщо ж перед тим, як лягти відпочити і розслабитися, ви щільно зачиняєте вікна і двері, перевіряєте, чи перекриті газові і водяні крани, щоб нічого не заважало і не відволікало вас від повного релаксу, то вам буде цікавий містично-апокаліптичний трилер «Прокляття інших» авторства Ігоря Стамбола видавництва «Мандрівець». Анотація: Одного зимового ранку російське місто Чєлябінск зазнало удару з неба. Що сталося насправді, зрозуміли лише кілька людей, адже інші нічого не помітили.Після удару країною поширюється невідомий смертельний вірус, що охопив сотні тисяч людей. Російська влада приховує апокаліптичність наслідків пошесті, що її західні засоби масової інформації назвали “Russian tongue” (” Російський язик”), закриває кордони і ліквідує заражених. Ситуацією намагаються скористатися політичні й силові структури Росії та України. Четверо людей, об’єднаних бажанням врятуватися, намагаються вибратися з Росії назавжди…

Ілюстрація Yakaboo

Якщо ж передбачається відпочинок у літньому садочку, серед фруктових дерев у яскравому гамаку, і швидше за все, цей відпочинок не обійдеться без одного-двох додаткових «пасажирів» віком від 3-х до 6-и років, то вам просто необхідно взяти з собою книжечку Валентини Семеняк «Даринка і Бурмотійко» видавництва «Джура», щоб відпочинок був ще й корисним. «Бурмотійко і Даринка» – дитяча книжка із динамічним сюжетом, головна ідея якого – завжди творити добро. Ключовими образами книги є образи казкових персонажів – Бурмотійка та Даринки. Видання насичене й образами-символами – чарівної квітки, торбинки, свистульки, Сонячної Брами, а проілюстроване художником і дизайнером Лесею Носихіною.

Якщо ж наша добірка виявилась замалою для запланованого вами часу відпочинку в гамаку, обирайте на сайті Тернопільського читального клубу розділ «Що почитати», там є й інші добірки. Гарного вам відпочинку!