Читачі, зазвичай, діляться на два типи: ті, хто полюбляє накрити ноги пледом, зварити какао і в затишку почитати (дощ чи сніг за вікном – ще краще!), і ті, хто обожнюють брати книги з собою і читати їх деінде. Сьогодні ТЧК підібрав для тебе кілька книг, які пасують літньому відпочинку і можуть скласти хорошу компанію у відпустці.

«Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем» Марк Менсон

Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.

Книжка допоможе формувати реалістичні очікування, конструктивно сприймати негативний досвід та забивати, коли це потрібно.

Фото: Видавництво Наш Формат

«Місто» Валер’ян Підмогильний

Головний герой твору Степан Радченко приїздить до Києва разом із друзям на навчання. Хлопець марить «завоюванням» столиці, як і інші юнаки та дівчата, котрі тисячами потягнулися з села до міста у 20-х роках минулого століття.

Гарячий роман для гарячого літа: ідеальний для читання на пляжі, у парку, в улюбленому ліжку.Це історія про місто, село та секс, про спокуси, можливості та пошуки себе.

Гарантоване нове знайомство з класичним текстом української літератури. Ілюстрації від Максима Павлюка та Лєри Схємки.

Фото: Видавництво Фоліо

«Ще літо, але вже все зрозуміло» Василь Карп’юк

Придивляючись до деталей, автор раз у раз відкриває органічну цілісність світу, частиною якого є людина. Стиль письма Василя Карп’юка близиться до розмовної простоти, не втрачаючи виразності особистого голосу, а плин його мови, як це часто буває в розмові, легко переходить від побутових справ до питань метафізичних.

Для всіх, хто любить зупинятись і неквапом рушати далі.

Фото: Видавництво Старого Лева

«Джеремі Кларксон та світ довкола» Джеремі Кларксон

Must have для тих, хто знає, хто такий Джеремі Кларксон, і для тих, хто любить англійський гумор, подорожі та автомобілі – книжка «Джеремі Кларксон та світ довкола».  Цей британський ведучий та журналіст, що спеціалізується на автомобільній тематиці, – найбільше відомий завдяки телепередачі «Top Gear». І недарма його називають чи не найскандальнішим і найпровокаційнішим журналістом світу. В цинічності та у вмінні жорстко жартувати йому не відмовиш. Переконатися в цьому можна з перших сторінок книжки – вона весела та саркастична. А ще вона про мандри, про світ та про дрібниці і недрібниці нашого життя.

Фото: Видавництво Старого Лева

Добірку підготувала Тата Волошина