«Коли Андрійчика запитували, чи хоче братика або сестричку, відповідав: «Хочу, але старшого». Я більше не наро­джувала, бо хотіла, аби син мав мене неподільну» – так розповідала про сина Андрія Ольга Михайлівна Кузьменко – його мама. Важкий період по смерті єдиного сина переживала важко, по світлій пам`яті Кузьми народилися три книги авторства  Ольги Кузьменко Видавництва Старого Лева.

Моя дорога птаха. Мамина книжка

«Моя дорога птаха» – книга, в якій виражено все те, що мама не встигла, не змогла сказати за життя співака. Книга умовно поділена на три частини: перша – розповідь про Андрія Кузьменка від народження та фото, які саме в цій книжці були представлені на загал вперше; друга – Ольга Михайлівна розповідає казку, яку для своєї доньки Барбари написав Кузьма Скрябін; третя частина становить собою збірку текстів пісень, які вже стали класикою та розібрані шанувальниками на цитати.  Книга «Моя дорога птаха. Мамина книжка» має і соціальну складову: 10 грн з вартості кожного примірника ідуть в Благодійний фонд Кузьми Скрябіна, створений його дружиною Світланою Бабійчук. Мета і цілі фонду – опіка над дітками сиротами, лікарнями, дитячими будинками та іншими закладами соціального забезпечення, допомога лікарням, піклування про тяжкохворих, допомога армії України та військовим із шпиталів а також фінансування, створення та підтримка в належному стані меморіальних дошок, пам’ятників, скверів та інших об’єктів вшанування пам’яті.

Група «Скрябін» та друзі по сцені

В другій книзі більше про музичну діяльність Кузьми розкажуть ті, хто був з ним поруч протягом творчого шляху. Спогади зірок, продюсерів, музикантів та інших. Багато невідомих фактів, цікаві розповіді, добрі та правдиві слова – це видання стане справжнім скарбом для фанатів гурту «Скрябін» та Андрія Кузьменка.  Книга наповнена не тільки історіями, але і гарними світлинами від самого початку творчості «Скрябіна». Також в ній читач знайде тексти пісень і цитати. Усі ці компоненти у книжці яскраво передають кожну прожиту хвилину співака.

Колискова для Андрійка

Очікувано, що світ побачила і третя книга присвячена Скрябіну – «Колискова для Андрійка», яку Ольга Михайлівна написала в співавторстві з Варварою Гончаровою, адже ще багато розповідей, цікавих фактів та спогадів не увійшли до перших двох книг авторства мами Андрія – Ольги Кузьменко, а також про становлення Андрія як особистості та музиканта, про чинники та вплив на його формування в цьому плані. «Після смерті Андрійка мене багато людей запитувало: «Як ви виховали такого сина?!» – згадує Ольга Кузьменко. – Я вирішила, що мушу розповісти щось більше, і, напевне, починати треба ще від колискової і тих дорогих мені людей, які залишили нам, своїм дітям і внукам, родовий код… Що передається з молоком матері».

Кажуть, людина живе доти, поки її пам`ятають… гарні слова, але останнє слово я все-таки залишу тут за Кузьмою: «Люди! Гарного вам дня, хоча я навіть не знаю, що сьогодні — вівторок чи субота і пофіг, вбивайте хамство посмішкою».

Анюта Лазорко для ТЧК

Фото взято з сайту Видавництва Старого Лева