Ілюстрація з офіційної сторінки ТОУНБ у facebook

30-денний поетичний марафон, присвячений ювілейній 30-й річниці незалежності України, спільно організували Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека та Тернопільська обласна організація Національної спілки письменників України. З 1 по 30 липня щодня автори, їх прихильники, гості та всі бажаючі читатимуть твори тернопільських поетів. Кожен день буде присвячений окремому письменнику. ТЧК спеціально для своїх підписників дізнався в завідувачки відділу міського абонементу ТОУНБ Віри Горошок попередній розклад проєкту.

Організатори поетичного марафону Василь Вітенко, Віра Горошок, Олександр Смик. Фото з офіційної сторінки ТОУНБ у facebook

День початку марафону, 1 липня, був присвячений поезії ініціатора проєкту Олександра Смика. Відео із зустрічі можна переглянути на сторінці письменника у facebook.

2 липня читали вірші молодого тернопільського поета Юрія Вітяка,

3 липня був присвячений поету-пісняру Сергію Лазо,

4 липня – тернопільській письменниці Лесі Любарській,

5 липня – Олегу Герману, письменнику, науковцю, художнику-графіку.

Сьогодні, 6 липня, читали вірші поетеси Ганни Осадко.

7 липня буде присвячено видатній постаті, українському поету-шістдесятнику Ярославу Павуляку. Поезію автора буде читати професор ТНПУ Олег Смоляк. Усіх бажаючих запрошують долучатися завтра, щоб загадати твори нашого відомого земляка.

8 липня в Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку завітає автор відомого вірша «Не будемо братами» Богдан Андрушків.

11 липня – день присвячений Володимиру Вихрущу. Поезію відомого тернополянина, який вже пішов у засвіти, буде читати його син, громадський діяч та педагог Анатолій Вихрущ.

12 липня буде присвячено поезії співініціатора створення обласного літературно-просвітницького товариства «Галицько-Волинське братство» Івана Потія.

14 липня запрошують доєднуватися шанувальників творчості Наталії Волотовської, з якою ми у свій час також мали нагоду поспілкуватися.

15 числа лунатимуть вірші поета з неповторним стилем написання творів Володимира Дячуна,

а вже 16 липня день буде присвячений творчості нашого земляка зі Збаражчини Володимира Кравчука.

19 липня Ірина Звір читатиме поезію свого батька, відомого тернопільського письменника Богдана Бастюка. Запрошують також усіх бажаючих.

21 липня також відомий син відомого батька читатиме його вірші, – у день, присвячений Євгену Безкоровайному, музикант і поет Зорян Безкоровайний запрошує всіх у ТОУНБ.

22 числа переможниця конкурсу читацьких рецензій конкурсу «Книжка року Бі-Бі-Сі-2007» Тетяна Дігай презентуватиме свої твори.

23 липня – день поезії поетеси і журналістки Зоряни Замкової,

а 24 – Ганни Костів-Гуски, лікарки і поетеси.

Закінчувати марафон будуть 30 липня читанням поетичних творів активної громадської  діячки, популяризаторки літератури на Тернопіллі Марії Назар.
Наразі календар не повний, оскільки не всі дати остаточно  підтверджені, але точно очікують і учасника міжнародного форуму «Поети без кордонів» Сергія Синюка, і лауреатку премії ім. Валеріана Поліщука Юлію Бундючну, і Лесю Коковську-Романчук. Також будуть дні, присвячені Любові Малецькій, Богдану Андрусяку, Михайлу Левицькому, Левкові Крупі, Борису Демківу, Богдану Мельничуку, Петру Сороці.

Усіх охочих запрошуємо долучитися до участі в марафоні та продекламувати свою улюблену поезію авторів нашого краю, завітавши до бібліотеки, або в інший спосіб — власноруч відзняти відеосюжет і розмістити його на книжковій платформі «Прочитай. Книгозбірня» у соціальній мережі «Фейсбук» під хештеґом #Шлях_серця. Так кожен із нас зможе зробити свій невеличкий внесок у творчий проєкт, присвячений 30-річчю незалежності нашої держави, – зазначають організатори.

Детальніше дізнатися про часові проміжки запланованих подій проєкту, а також переглянути відео зустрічей, що вже відбулися, можна на сторінці Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки у facebook.