У травні 2020 року командою Центру розвитку ініціатив «ІнСорс» було видано та викладено у вільний доступ фотоальбом «Шумська громада: 36 частин цілого».

Поштовхом до його створення став проєкт «Відеожурнал «Непротоптаними стежками Шумської громади», який реалізовувався громадської організації «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» торік.

Частину фотографій до альбому надав фотограф Віктор Смоляк, а світлини краю з дрона відзняв  Сергій Олексієвець. До друку видання готували три місяці.

– Багато світлин не потрапило в альбом, не хотіли перевантажити, дизайн вийшов би поганий. Під час верстки найважче було відібрати кращі з кращих світлин. А ще корекцію кольору зробити також забирає немало часу. Дуже люблю мінімалізм в дизайні, тому немає зайвих елементів. Важливою є і якість фотографії, якої дуже мало на локальному рівні. А щоб видання не було «сухим» було прийнято рішення взяти цікаві факти, легенди по села, зібрані під час проєкту та також оживити тими фотоальбом. Коли розворот заповнився, Іванна Мрига готувала текстовий матеріал, – розповів Віктор Смоляк.

Фотоальбом «Шумська громада: 36 частин цілого» є другим та доповненим. Ідея створення належить команді ГО «ІнСорс». Фото на обкладинці та дизайн – Віктор Смоляк. Текстове наповнення – Іванна Мрига. До розробки фотоальбому також долучилися: Сергій Олексієвець, Марія Макаревич, Оксана Олексієвець, Тетяна Кодьман-Мукомела. Друк видання став можливим за підтримки Шумського міського голови Володимира Плетюка. 

Слід нагадати, що в 2018 році ГО «ІнСорс» створила фотоальбом «Шумська громада. Погляд крізь об’єктив», який був наповнений світлинами таких авторів: Віктор Смоляк, Аркадій Боярський, Альбіна Павлівець, Олександра Горбатюк, Ганна Чолинець, Василь Лук’янов, Анна Ткачук, Сніжана Паламар.

Переглянути фотоальбом «Шумська громада: 36 частин цілого» можна тут https://bit.ly/SC362020