Літо зазвичай щедре на матеріал для фотографій, тому не дивно, що аж два свята приурочених знимкуванню припадають на літні місяці.  У понеділок 12 липня – День фотографа, а у четвер 19 серпня – День фотографії.

День фотографа проголосив таким сам папа Римський у день вшанування святої Вероніки. Вона вважається покровителькою фотографії. Ця жінка була свідком Хресного шляху Ісуса Христа. Коли Він упав під вагою хреста, вона підбігла до Нього, напоїла і обтерла піт і кров з Його обличчя. Після цих подій на тканині закарбувався образ Спасителя, а свята християнка увійшла в історію як «авторка» першої фотографії. Згідно іншої версії, дата свята приурочена до Дня народження Джорджа Істмена, американського бізнесмена, винахідника та батька-засновника компанії Kodak.

Як відомо, змінюється час, мода та напрямки. Проте, найголовніші деталі роботи фотографа – незмінні. Ази, які має знати кожен, хто мріє стати фахівцем зібрані у різних книгах та посібниках. До Вашої уваги пропонуємо добірку, яка зможе захопити Ваш погляд у галузі фотографії.

Ілюстрація видавництва “Підручники і посібники”

Книга «Як приручити фотоапарат» написана батьком для дітей. Тому вона не просто налічує сухі теоретичні знання про майстерність фотографів, а романтично та трепетно  привертає увагу до процесу, не уникаючи вказівок. Тут зібрані рекомендації, як вправно вибудувати композицію, налаштувати світло та віднайти власний стиль. Книга буде корисною для занять на природі та спільного проведення часу.

Ілюстрація видавництва “Підручники і посібники”

Практичним кейсом для фотографів може стати фотоальбом «Тернопіль. Історичні подорожі містом». Світлини не лише розказують про красу нашого міста, а зможуть потренувати Вашу «надивленість». Крім того, спонукатимуть Вас до нових відкриттів та надихатимуть на шедеври.

Фото з особистої сторінки Яна Маклайна

Поціновувачів фото у стилі ню також не оминули увагою. Уродженець Тернополя Ян Маклайн випустив книгу зі світлинами оголених дівчат, яких він фотографував у Карпатах. “Друзі, тепер ви можете придбати шикарний фотоальбом “Карпати. Ню в пейзажі”, де зібрані найкращі фотографії за кілька років з фото-турів у Карпатах. Якісний друк, глянцева тверда обкладинка, розмір 20х30, и 100 фотографій. Надихайтесь і насолоджуйтесь друкованими знимками!”, – написав на своїй фейсбук-сторінці автор.

Ілюстрація видавництва Алатон

А якщо ж Вам бракує натхнення для творчості, то про будні митців та життя, як світлини ви зможете прочитати у збірці новел Дзвінки Торохтушко «Фотограф». Життєві історії яскраво врізаються у пам’ять та нагадують про найголовніше… Та навіть у найсумніших картинах з’являється надія. І завжди «вилітає пташка».

Добірку підготувала Ірина Гороховянко